Skocz do zawartości

saulosi ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z jedną samicą i 2 młodymi. samica przez większość życia wyglądała jak saulosi tylko lekko "przybrudzona"  tylko w ciągu ostatniego miesiąca znacząco urosła i przerasta inne samice i lekko zmieniła kolor a młode mają pręgę przez bok. Czy to jest saulosi? czy jakaś hybryda? a może inny gatunek ? rozmnażała się z samcem saulosi. Reszta młodych wygląda normalnie a dorosłe były ze sklepu więc nie mam pewności co do ich czystości..

post-5076-0-29860200-1391452468_thumb.jpg

post-5076-0-02233600-1391452485_thumb.jpg

post-5076-0-14407000-1391452491_thumb.jpg

post-5076-0-97717600-1391452497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmiana płci to rzecz niemożliwa? ;).

To Ps. saulosi, ale robi Ci sie z tego samiec :). Takie historie to nie nowość. Ta ryba będzie mogła normalnie zapładniać ikrę i będą z tego zdrowe dzieci.


Dla ciekawostki dodam, że zmiana z samicy na samca jest bardzo prosta u ryb. Odwrotna sytuacja to inna inszość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samce Saulosi nie wybarwiają się w taki sposób, przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika. Chyba że to Saulosi Coral one przy wybarwieniu mogą wpadać w taki czerwonawy kolor.

 Zdjęcie trochę przekłamuje aż tak różowa nie jest tylko tak lekko i właściwie od 2 miesięcy nie podchodziła do składania ikry.. ale żeby płeć zaraz zmieniać jak samiec jest .. o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli ten kolor faktycznie jest trochę przekłamany to może być tak jak Pley mówi.

To jest samica dominująca i jak główny samiec zginął to zaczęło jej tak odwalać ale młody samiec się wybarwił i jakoś została w tym jasno żółtym różu. Hmm i tak mogłaby się zmienić w pełnoprawnego samca? Widziałem takie ryby ale mimo że wybarwione dalej ikre nosiły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...