Skocz do zawartości

Malawi 240l start :)


olaf83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zbiorniczek wystartował 25.01.14.

Zbiornik o pojemności 240l (wody 170l) piasek kwarcowy z LM o granulacji 1mm warstwa około 3-5cm.

Kamienie to łupek serycytowy około 60kg.

Sprzęt grzałka 150W, filtr wew. AQUAEL TURBO 2000 filtr zew. BHW 302 1400l/h oświetlenie 2 x 30 W standardowe :)

 Obsada jeszcze się nie zdecydowałem ale na pewno chciałbym 3 gatunki około 15-20 pyszczaków :) Może jakieś propozycje. 

 

Mam kilka pytań. Zbiornik zalany , bakterie uzupełnione i co dalej ...

Zbiornik ma już kilka dni woda jest pełna piasku? Możliwe? Pełno bąbelków na filtrze na ściance na tyle. Na tafli pełno kurzu ?  Tak ma być? ... W akwa lekka pralka tak mi się wydaje :)

Rozmieszczenie sprzętu: lewy róg od ściany grzałka, filtr wew i wylot filtra kubełkowego. Po przeciwnej stronie wlot filtra kubełkowego.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w większy harem jednego gatunku, max dwóch.

 

Może 3+6 Ps. saulosi lub 1+3 Ps. saulosi i 1+3 Lodotropheus sprengerae

 

Ja proponuje polecieć w zbiornik monogatunkowy. Furia kolorów i tak będzie, a jakie zachowania przy 3 samcach? Oj!

 

Pseudotropheus demasoni - podoba mi sie tan gatunek, który by do niego pasował odnośnie diety ,charakteru.

A co myślisz o filtracji?

Możesz odnieść się do tego:

 

 

Zbiornik ma juz kilka dni woda jest pełna piasku? możliwe? Pełno bąbelków na filtrze na ściance na tyle. Na tafli pełno kurzu ? tak ma byc? ... W akwa lekka pralka tak mi sie wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni to ryby o wysokiej agresywności wewnątrzgatunkowej - w takim akwarium tylko jeden samiec i 3-4 samice. Jest to faktycznie bardzo ładna ryba, ale trudna na początek. Głównie przez niewyraźny dymorfizm oraz agresję wewnątrzgatunkową. 

 

W Twoim akwarium demasoni to max 1+4.

 

 

Płukałeś piasek przed włożeniem do akwarium? Jeśli nie był to piasek filtracyjny, tylko budowlany to takie płukanie(co najmniej kilkukrotne) jest obowiązkowe. Myślę, że niewystarczające płukanie jest tutaj przyczyną. Ewentualnie zbyt intensywna cyrkulacja skierowana na piach.

Edytowane przez gregotsw
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Płukałeś piasek przed włożeniem do akwarium? Jeśli nie był to piasek filtracyjny, tylko budowlany to takie płukanie(co najmniej kilkukrotne) jest obowiązkowe. Myślę, że niewystarczające płukanie jest tutaj przyczyną. Ewentualnie zbyt intensywna cyrkulacja skierowana na piach.

 

Piasek był płukany raz :-? jest to piasek z supermarketu :)

Wyloty filtrów nie są skierowane na piasek.

Jak mogę to teraz "naprawić" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać. Wkońcu zmętnienie samo zniknie, za sprawą filtracji oraz część opadnie na dno. Jak się nie poprawi po kolejnych kilku dniach to chyba czeka cię wybieranie piasku i płukanie.

 

A zastowoswanie waty cos pomoze ??

Edytowane przez Luna
Na forum wymagana jest poprawna pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz włożyć watę jako wkłady filtracyjne, oczywiście jak masz gdzie. Na rurkę od kubełka daj watę(jako prefiltr) i do tego aquaela w miejsce ceramiki też napchaj. Może faktycznie wata szybciej wyłapie te drobiny.

 Jutro powkładam watę i zobaczymy co z tego będzie :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy.

 

W akwarium zmętniała woda - wydaje się tak żółta :)

W filtrze zew. spadł przepływ .

W akwarium pływa takie białe coś :)

Jak wyklarować ta wodę.

 

Jeszcze nie podmieniałem wody.

Oświetlenie świeci sie około 8h dziennie.


wata wychwyciła co miała wychwycic. jeszcze jej nie wyciągałem z filtra.


filtr zaczął głośniej pracować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wata wyczyściła akwarium ...ale jak chciałem ją dziś wyciągnąć cały ten piasek zassało spowrotem. Jak wyciągnąć tą wate :) przecież w kubełku mam bakterie ?

 

Dziś rano woda już była prawie wyklarowana :) ale po wieczornym sprzątaniu znowu woda zżółkła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...