Skocz do zawartości

pomoc z dodatkową obsadą


stojacy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Mam akwarium 350 l 3 x pielęgnice pawiookie, 1 x sum wywrotek, 1 x Pielęgnica nikaraguańska i małego glonojada. Potrzebuje jakieś rybki denne które poradzą sobie z bałaganem na dnie. Oczywiście raz w miesiącu odmulam dno ale tak czy inaczej resztki jedzenia mogły by wysprzątać z dna takie rybki denne. Czy wie może ktoś jakie rybki mógłbym kupić do tej obsady którą mam?? Chodzi o to żeby nie zostały zjedzone przez pielęgnica albo suma.

 

wymiary: 150x50x50  filtr: jbl e1501  on jest do 700 l filtruje podobno dwa razy cala wode w ciagu godziny.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

video z akwa moim 

Edytowane przez stojacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na pawicach nie znam, ale ta muzyczka chyba idealnie pasuje do tego horroru...

Nie zastanawiałeś się, czy by może nie ograniczyć karmienia, żeby resztki nie zalegały na dnie?

Jak je karmi czasem suchym pokarmem (pałkami) to one chrupiąc to część wypluwają skrzelami i te drobinki opadają i zalegują na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wydawało mi się że na te rybki to akwarium tak z 300x60x50 żeby mogły popływać ,ale może mi się tylko wydawało . Raczej z korzeniami niż z kamieniami w wystroju.

Nie mają zle mi sie wydaje. Oczywiście im wieksze akwa tym lepiej. wystruj bedzie zmieniony na korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary zbiornika parametry  filtracje (żebyśmy wiedzieli na czym stoisz bo litraż nic nie mówi ) pielęgniczki powinny mieć piach na dnie a ten sum to jaka nazwa , pewnie też duży rośnie i się niezbyt nadaje, ale wydaje mi się że to akwarium za małe dla tych rybeczek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary zbiornika parametry  filtracje (żebyśmy wiedzieli na czym stoisz bo litraż nic nie mówi ) pielęgniczki powinny mieć piach na dnie a ten sum to jaka nazwa , pewnie też duży rośnie i się niezbyt nadaje, ale wydaje mi się że to akwarium za małe dla tych rybeczek .

Zabrałem je z dużo mniejszego zbiornika. Napewno mają lepiej. Wiem że mogły by mieć jeszcze lepiej ale męczyć sie raczej nie męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka pasuje do widocznej tu masakry. Zamiast się pieprzyć z doborem obsady znajdź rybom lepszy dom. Dla pawic 700litrów co najmniej.

Jeszcze żebyś chociaż piach miał na dnie to bym zrozumiał, ale to akwarium jest tylko nieco większym karcerem niż miały wcześniej.

Żadnej obsady się nie daje do pawic. Jak podrosną to załatwią Ci wszystkie pozostałe ryby. Tak - podrosną. Akwa które masz jest ok dla jednej pawicy. JEDNEJ. I to solo, bez czegokolwiek innego. I to też najlepiej tymczasowo. Żeby trzymać dwie musisz już mieć dno 180x80. Dodatkowo piach na dnie to podstawa dla jakiejkolwiek pielęgnicy.

 

A w kwestii diety - powinna być zróżnicowana. Od małych ryb ( w takim maluteńkim akwa koniecznie martwych), przez krewetki, świerszcze do owoców, warzyw i glonów.

 

 

Poza tym to nie jest pielęgnica nikaraguańska, tylko pyszczak, chyba maingano..

 

Uwierz mi zatem, naprawdę nie masz warunków.

To co masz to może i lepsze niż ryby miały wcześniej, jednak to ciągle tragedia.

 

 

 

 

A szkoda, bo akwarium duże, można by niezłą ozdobę mieć zamiast Tego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...