Skocz do zawartości

Nowe akwarium(5dni)-rozpadające się rośliny


milkiwayy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, to może akurat się w nowym baniaku uaktywniły :D One zresztą mają bardzo dobrą regenerację, nawet z kilku osobników może się zrobić mnóstwo.

U mnie przez pierwszy miesiąc (baniak stał długo bez ryb) się rozrastały, nie zmieniałem wody ani nic nie dodawałem, a jak skończyło się pożywienie to padły dlatego pewnie.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z jakiego drewna jest ten korzeń, pokaż jego zdjęcie.

 

wklejam zdjęcie korzenia, nie wiem co to za drewno.

post-14027-0-94808800-1392048273_thumb.jpg

 

Odnośnie roślin - wydaje mi się, ich kondycja jakoś się pogorszyła. Zżółkły, ogólnie straciły kolor, nie ma już takiej intensywnej zieleni. Nowe listki, które odbijają, są ładnie zielone, ale stare....  Tak, jak widać na zdjęciu.

Od soboty Macro Green został zastąpiony Macro Red'em. Poza tym  bez zmian, czyli potas+węgiel+bimbrownia.

post-14027-0-11896200-1392048520_thumb.jpg

post-14027-0-24996200-1392048628_thumb.jpg

 

Wczoraj zakupiłam w końcu rybki - 10 razbor Hengeli+parka ramirezek i zbrojnik niebieski ze starego akwarium.

post-14027-0-70284700-1392048660_thumb.jpg

post-14027-0-86055700-1392048869_thumb.jpg

post-14027-0-18339400-1392048895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń to prawdopodobnie red moor wood. Jest często stosowany w akwariach, więc nie wiem skąd masz taki z nim problem, ale to nie tylko od drewna zależy...

Zastanawiają mnie bardzo te korzonki na wszystkich Twoich roślinach łodygowych...

U mnie najczęściej one występowały przy brakach mikro, po wlaniu ekstra dawki już się tak nie pokazywały.

Czy jak miałaś zielony pył na szybach (chyba miałaś) też już wtedy miały te korzonki w toni wodnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jak miałaś zielony pył na szybach (chyba miałaś) też już wtedy miały te korzonki w toni wodnej?

Te korzonki to mi się praktycznie w każdej roślinie pokazywały na drugi-trzeci dzień od posadzenia, ale myślałam, że to dobrze. Miałam ten zielony pył, fakt, ale już się go pozbyłam jakiś czas temu. I w sumie teraz tylko troszeczkę tych nowych, białych korzonków na roślinach widzę. Na jednej jest ich bardzo dużo i są długie,  ale już zbrązowiały, mogę to poucinać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Red i Green zawiera te same składniki ale w różnych proporcjach. Nie widzę problemu aby przejść na green. Dobierz odpowiednią dawkę.

Racja, jeden mały szczegół. Macro Red jest dla roślin szybko rosnących takich jak Rotala, Ludwigia a Macro Green skomponowany dla gatunków wolno rosnących roślin np. Bolbitis czy Anubias.

Wybór którego nawozu użyć zależy od roślinności jaką posiadasz w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po tygodniu przerwy:)

Wklejam zdjęcie, jak obecnie wygląda zbiornik, jak widać, roślinki dość znacznie urosły.

Podaję całą obsadę:

-10razbor hengeli

-11 razbor espei

- 6 kirysów pstrych

- 5 otosków

- 1 zbrojownik niebieski

- parka ramirezek

 

Może być?

Otoski zostały zakupione dzisiaj, ponieważ dalej mam problemy z okrzemkami. Woda jest podmieniana raz na tydzień, około 10litrów z dokładnym odmuleniem podłoża, czyszczę kamienie pod bieżącą wodą, z liści usuwam ręcznie ten brązowy osad, ale po kilku dniach znowu wszystko tym zachodzi.

Co do nawożenia to podawałam z linii pg classic 1ml codziennie, macro green 3ml, potas 4ml, węgiel 3ml. Od jutra eksperymentalnie planuję nawozić tylko potasem i węglem w tych samych dawkach.

post-14027-0-88039700-1392749862_thumb.jpg

 

Jeszcze pytanie odnośnie filtra: jak już kiedyś pisałam, jest w nim między innymi gąbka z aktywnym węglem, pasowałoby ją już wymienić. Czy mam kupić taką samą, czy zamienić może na jakąś ceramikę? To samo  tyczy się ciraxu (gąbka przeciwko nadmiarowi azotanów), wymienić?

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal kompletnie ten węgiel aktywny, włóż coś innego. Odstawienie N i P może się źle skończyć. Nie masz testów ? Po co ci cirax ? No3 wyciągną rośliny skoro rosną. Ponadto lejąc makro lejesz N i cirax go chłonie i się zużywa. Nie odmulaj dna, osady są nawozem. Okrzemki mogą wynikać ze słabej wydajności filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Akwarium trzyma się bardzo dobrze. Co tydzień muszę podcinać roślinki bo tak rosną. Wstawiam zdjęcie z dziś po przycince i wymianie wody...post-14027-0-29084100-1395692617_thumb.jpg

Pragę jeszcze dodać że okrzemki ustąpiły a obecności innych glonów nie zaobserwowałam chociażby na chwilę.

Edytowane przez milkiwayy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...