Skocz do zawartości

Start akwarium kiedy przyjąc że wszystko jest OK?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym sie serdecznie przywitac :)

 

Moj problem jest taki. Siedem dni temu zakładałem swoje akwarium 200l. Sporo roślin od znajomych i ze sklepu , pare kawałków drewna. Machoń dwa tyg moczony, jeszcze troche barwił wode. I takie jakieś jasne drewno  z wąskimi gałeziami niebarwiące. Akwarium wystartowało na wodzie demineralizowanej plus Aqua Art hydro mineral i Aqua Art K+. Troche poskąpiłem na bakterie startowe i wystartowałem NO na kostce mrożonki, pomysł znaleziony w necie. Rośliny już ruszyły i mają wyrazne przyrosty, no może niektóre mają wyrazne tylko :D. Jutro bede miał troche czasu wiec zrobie sobie wycieczke po zoologikach. Pytanie moje jest takie czy moge już wpuscic jakieś rybki?  Może tak z 5-10 jakis małych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje jest takie czy moge już wpuscic jakieś rybki? Może tak z 5-10 jakis małych?

Ryby wpuszczamy dopiero gdy dojrzeje zbiornik. Na początek kup podstawowe testy : Ph, NO2, NO3, Gh i Kh

Jeśli 7 dni temu zalałeś akwarium wodą, to jeszcze jest na etapie dojrzewania (warunki niesprzyjające dla ryb).

Moja rada - czekać ;-)

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby wpuszczamy dopiero gdy dojrzeje zbiornik. Na początek kup podstawowe testy : Ph, NO2, NO3, Gh i Kh

Jeśli 7 dni temu zalałeś akwarium wodą, to jeszcze jest na etapie dojrzewania (warunki niesprzyjające dla ryb).

Moja rada - czekać ;-)

Ph(6,7) Gh( 7) i Kh(4) już mam po reszte jade jutro. Jutro też powinien przyjechac filtr RO. Pytam bo  czytałem też że można dojrzec zbiornik małą iloscią ryb. W temacie były gupiki, ale taki neon chyba mniej brudzi?. No trudno przyjdzie mi poczekac pewnie jeszcze tydzien :(

Edytowane przez Eduardo_Alvarez_Lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno przyjdzie mi poczekac pewnie jeszcze tydzien :(

He, myślę że nie co najmniej tydzień. Stawiam na jeszcze 2 lub 3 :icon_e_biggrin: . NO2 musi spaść do poziomu ZERO.

Zachęcam do lektury np. tu http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

 

 

Pytam bo czytałem też że można dojrzec zbiornik małą iloscią ryb. W temacie były gupiki, ale taki neon chyba mniej brudzi?

Po co chcesz męczyć ryby? Jeśli źle wystartujesz z dojrzewaniem zbiornika, to potem problem będzie gonił problem itd.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym sie serdecznie przywitac :)

 

Moj problem jest taki. Siedem dni temu zakładałem swoje akwarium 200l. Sporo roślin od znajomych i ze sklepu , pare kawałków drewna. Machoń dwa tyg moczony, jeszcze troche barwił wode. I takie jakieś jasne drewno  z wąskimi gałeziami niebarwiące. Akwarium wystartowało na wodzie demineralizowanej plus Aqua Art hydro mineral i Aqua Art K+. Troche poskąpiłem na bakterie startowe i wystartowałem NO na kostce mrożonki, pomysł znaleziony w necie. Rośliny już ruszyły i mają wyrazne przyrosty, no może niektóre mają wyrazne tylko :D. Jutro bede miał troche czasu wiec zrobie sobie wycieczke po zoologikach. Pytanie moje jest takie czy moge już wpuscic jakieś rybki?  Może tak z 5-10 jakis małych?

Musisz czekać minimum 2-3 tygodnie zanim dojrzeje. Podobno jest sera nitrivec który przyśpiesza proces dojrzewania ale ja nie jestem za tym. Po 2-3 tygodniach wpuścić "zwiadowce" np. glonojada albo cuś innego i patrz jak się zachowuje. Jak jest wszystko ok to wpuszczaj ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wpuszczać ryby etapami, nie wszystkie razem, bo biologia cały czas będzie się rozwijała wraz z dochodzeniem obsady.

To wtedy będzie już widać... Choć też nie zawsze. Ale ryby stadne wpuszczamy stadem, ławicowe ławicą, pielęgniczki parami /haremami itd.

Zmniejsza to rybom stres związany z przenosinami, co za tym idzie ryzyko chorób.

Wpuścisz tą jedną rybę parametry będą ok a stres ją  "zeżre" i po rybie... Więc, w takim wypadku jedna ryba nie będzie odnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...