Skocz do zawartości

Atak okrzemek! Pomocy jestem laikiem


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

   1. Wydaje mi się że tak ale dodaje foto jak to u mnie z filtracją wygląda. Może założyćnormalny dyfuzor do filtra i niech narazie tak chodzi?

   2. może w rogu za filtrem (patrz foto całego akwarium)

   3. Właśnie jak trzeba to w jaki sposób?h8kw.jpg

2cfn.jpg

4n19.jpg

uzl5.jpg

rk04.jpg

55m2.jpg

3jb4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może po prostu masz za słaby filtr, z małą ilością złóż biologicznych.

 

z małą ilością złóż biologicznych tzn?? mój filtr ma 260l/h więc na małe takie akwarium powinno w zupełności wystarczyć. Myślałem nad kaskadą ale to koszt około 200zł? Dobrze mówie?? Narazie tyle nie wydam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ ma znaczenie przy filtracji mechanicznej, z filtracją biologiczną ma mało wspólnego...

Złoża biologiczne, media takie jak ceramika, kermazyt, bioballe czy inne wynalazki które mają dużą powierzchnię i na których osiedlają  się bakterie nitryfikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie mam w filtrze.. da się coś do niego włożyć w ogóle? Bo to w sumie mały filtr jest.

Ale już minęło parę tygodni i mi się wydaje że już akwarium powinno dojrzeć. Roślinki sobie dobrze rosną ale nie mogą "wyprzeć" okrzemek, tak mi się wydaje. 

 

 

 

Ps. Podłoże to masakra.

Co masz na myśli?? nie jest brudne więc pewnie chodzi Tobie że za dużo? Myślałem nad tym żeby trochę żwirku zebrać ale nie wiem czy teraz się to opłaca robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio też wypławki w akwarium... to może też jakoś przeszkadzać w dojrzewaniu? 

 

Regulamin 6.1. Zaczynaj zdania z wielkiej litery. Mapet

Edytowane przez Gość
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okrzemki "puszczają" została ich w sumie garstka która nie odpuszcza ale mam nadzieje że w końcu ustąpi i całkiem wyniosą się z mojego baniaczka. 

Kwestią jeszcze jest filtr, mam małe akwarium ale powoli zbliżam się do zmiany filtra.

Myślałem nad kaskadą ale jakoś nie jestem przekonany do końca co chodzi o wieszanie go na ścianie akwarium, wiem że sporo akwarystów ma taki ale do mnie jakoś nie przemawia.

Ogólnie to mam mętlik, bo chciałbym żeby coś wsadzić w ten filtr (tutaj też chciałbym o doradztwo) żeby woda była jak "kryształ" no i wspomóc biologi zbiornika. Wkładów jest wiele a z tego co ja znam to tylko ceramikę :P 
Oglądałem multum filtrów ale nie wiem który i co do niego było by najlepsze, bo mój jakoś nie czyści wody tzn nie jest idealnie przejrzysta a do tego mam taki siwy osad na tafli wody i może inny filtr mi pomoże z tym się uporać. 

Co moglibyście mi polecić i jakie wkłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kożuch bakteryjny i kurz.

kurz raczej nie bo mam pokrywę, raczej to drugie tylko jak się tego pozbyć? Filtr tego nie załatwi raczej.

 

A co z moim filtrem? pomoże ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem nad minikani 800?? na wiosne remont mam i chyba strzele sobie 80tkę więc nie bd się marnować. Jak myślisz? 
Bo jak kaskada to fzn-2 pewnie mi polecisz? 

 

Regulamin 6.1. Zadbaj o pisownię. Mapet

Edytowane przez Gość
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam modelu kaskady. Miałem jedną w 50-tce, ale to praktycznie był mechanik i to słaby. Kaskada w zasadzie wprawia tylko wodę w ruch przy dużych litrażach. Miałem coś takiego http://www.twojezoo.pl/atman-filtr-zewntrzny-kaskadowy-0300-p-4891.html. Działało 5 lat bez wymiany wkładu. Później uszczelka się rozszczelniła. Głowica chodzi nadal. Zużycie prądu jest minimalne. Myślę, że to by wystarczyło do takiego - twojego litrażu.

 

Minikani 80 może być. Jako zewnętrzny filtr będzie najlepszy. Upewnij się, że ma regulowany przepływ wody, bo może być za mocny na pełnych obrotach.

 

I jeszcze jedno, zanim cokolwiek kupisz. Zastanów się czy w przyszłości będziesz zmieniać akwarium na większe. Jeśli tak to kup większy filtr zewnętrzny i jego moc zmniejsz. Po co kupować dwa razy ?

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanów się czy w przyszłości będziesz zmieniać akwarium na większe.

Dokładnie bd zmiana jak na razie do 80L (na wiosnę remont pokoju i wtedy), nie chce z 30L rzucić się na głęboką wodę z litrażem. Dlatego chce mieć już coś na "przyszłość".

Takie minikani działa jako mechanik i biolog? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...