Skocz do zawartości

Obsada 60L porady.


Kowal81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki fajny cytat: "W akwarystyce pośpiech jest wskazany tylko przy zbieraniu wody z podłogi" :)

 

Proponuję podmiany wody co tydzień, ale nie zwykłą wodą z kranu ale RO. W marketach można kupić baniaki 5l wody demineralizowanej/destylowanej za ok 4-5zł za baniak. No i wlewasz ze 3 takie baniaki (15l) przy podmiance.

 

A kompletując nowe akwa też powinieneś się trochę zastanowić, żeby nie kupić jakiegoś chińskiego szajsu. Bo to tylko przysporzy kolejnych zbędnych wydatków. Od razu mówię, że "zestawy z allegro" są do niczego. Najlepiej kupować wszystko oddzielnie czyli akwarium z pokrywą, filtr, grzałkę.

 

Obecna obsada nawet przy większym baniaku i tak jest do dużej korekty.

Taki podstawowy najlepszy układ to:

1 para lub harem

1 ławica

1 stadko ryb dennych

Taka obsada chyba będzie się lepiej prezentowała niż taki misz-masz co jest obecnie.

Edytowane przez szymx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,podmienię wodę jak piszesz szymx007, destylowaną i na bieżąco będę informował co się dzieję z moim zbiornikiem, bo do tego służy chyba forum.Jeszcze raz dzięki chłopaki za pomoc.Pozdro!


Mi się podobało, że akwarium żyje, chciałem dużo, ale teraz wiem, że tak się po prostu nie da :razz: A co do piskorków jak miałem 6 to się fajnie bawiły, jak mam teraz 12 to wydaję się ,że na tak małe akwarium a im jest lepiej :) W ciągu dnia kryją mi się w kamieniach, za roślinkami i pod korzeniem a wieczorami zataczają wszystkie wielkie koła i bawią się do rana :razz: Cudowana rybka z tym, że Ty szymx007 masz jawajskie, ja całe brązowe (zupełnie eksluzywny gatunek, nawet zapomniałem nazwę!) :razz: .

Edytowane przez Kowal81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę nazwę piskorek jawajski, o ile taka w ogóle istnieje :P
To są po prostu piskorki kuhla (pangio kuhlii).
A Twoje skoro są całe brązowe to być może pangio oblonga.

To są ryby prowadzące głównie nocny tryb życia. Dlatego dopiero po zgaszeniu światła można zobaczyć ich największe harce. Do tego one WYMAGAJĄ na dnie najzwyklejszego piasku. Na żwir się nie nadają, bo lubią kopać w podłożu. A na gruboziarnistym żwirze mogą się pokaleczyć.

Edytowane przez szymx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje nazwa piskorek jawajski . http://www.zoomir.pl/index.php/component/virtuemart/ryby-i-skorupiaki/ryby/piskorek-jawajski-detail?Itemid=0
.U mnie w mieście ten twój gatunek tak się nazywa, jest to bardzo popolurna rybka, praktycznie w każdym sklepie ją mają.

 

Regulaminu pewnie też nie czytałeś? Bo jest tam też mowa o poprawności ortograficznej i gramatycznej wypowiedzi. Szanujmy się wzajemnie i nie zmuszajmy do czytania niechlujnych postów. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...