Skocz do zawartości

Marniejące roślinki


mariusz2470
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 60l mam tam 3 roślinki i jeden mech (gałęzatka).

Pierwsza roślina to Bacopa crenata druga to Cryptocyryne wendtii green oraz trzecią której nazwy nie znam. Problem polega na tym że ta trzecia oraz Bacopa zaczęły marnieć, liście się kurczą tak jakoś skręcają nie wiem co się dzieje. Jeśli kupie jakiś nawóz to to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada: 1 gupi 10 neon innesa 2kardynałki chińskie 2 kiryski chcę dokupić jeszcze z dwie sztuki 1 zbrojnik niebieski.

Rośliny wymieniłem u góry. Świecę zazwyczaj 8h. Temp 24-25stopni .Podmiany co 2 tygodnie jakies 20-30%. Wyżej napisałęm że dopiero chce dodawać nawozy!

Edytowane przez mariusz2470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnie wprowadzaj mnie w błąd ponieważ kardynałek chiński toleruje wodę od 19 do 25stopni. Ustawiając temperaturę wody w akwarium zawsze patrze na to jakie rybi jaką temperature znoszą i ustawiam taką aby każdej rybie pasowała. A i nie glonojad tylko Zbrojnik... Tak dla ścisłości xd Gdzie mogę zakupić taką sól bo wiem że nie może być jodowana. Dostane w spożywczym czy w zoologicznym ?

Edytowane przez mariusz2470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlateko musi być przynajmniej 30 W.I na dodatek bez nawożenia przechodziłem przez to samo.Radzę tak. Zamów podstawowe sole czyli:

-K2SO4

- KNO3  
- MgSO4 -  Zwykle sprzedawany jako siedmiowodny (MgSO4x7H2O), 
- KH2PO4

Kup 2 świetlówki t5 15W.Kup zestaw do przerobienia pokry idź do elektryka i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 świetlówek to chyba można kupić 1 ale mocniejszą, np 24W  to już jest 0,4 W/litr Czyli nawet donrz, sam będę tą taktykę stosował :) Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić :)

PS. Mozesz podać moc twojego statecznika ? jeżeli pisze coś w stylu 1x15W to czeka Cię wymiana statecznika, co i tak jest chyba korzystniejsze, niż zakup 2 statecznika i przebudowa pokrywy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz słabe światło, nie nawozisz, jeszcze jakbyś częściej podmiany robił, to może byłoby lepiej. Nie ma się co dziwić, że rośliny słabo rosną.

2. Tematy zakładaj w odpowiednich działach.

3. Koledzy "doradcy" może sami trochę się ogarną, bo takiego wyścigu na pisanie bzdur to dawno nie widziałem.

4. Prosiłbym też o zwracanie uwagi na pisownię.

5. A że odbiegliśmy trochę od tematu to i tak zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...