Skocz do zawartości

[25L] Jaka obsada? 2 gupiki + ...?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez krótki czas posiadałem kulę z 2 samiczkami gupików.

Dowiedziałem się, że jest to bardzo dla nich szkodliwe, więc odszukałem w domu 25l akwarium.

 

Na Allegro zamówiłem już żwir, filtr, grzałkę, termometr i uzdatniacz do wody (może się przyda).

Mam nadzieję, że przesyłka przyjdzie zaraz po świętach.

Pojutrze wybieram się do miasta po zakupy, tj. jakieś roślinki, korzeń etc.

 

Jakie rybki mogę dokupić do tych 2 gupików?

Każdy proponuje bojownika + kilka krewetek, mnie ten zestaw nie pasuje.

Chciałbym mieć więcej życia w akwarium.

 

Bardzo podobają mi się neonki, kupiłbym ok. 5, ale pewnie powiecie, że będą miały za mało miejsca.

 

Więc jakie ryby, najlepiej takie, które będą dostępne w większości sklepów zoologicznych polecacie?

Ew. mogę pozbyć się tych 2 gupików, oddać koledze.

 

 

Niestety na tę chwilę kupno większego zbiornika nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro zamówiłem już żwir, filtr, grzałkę, termometr i uzdatniacz do wody (może się przyda).

 

Nie przyda się.

Akwarium musi dojrzeć przez minimum 2 tygodnie.

Zaopatrz się w testy wody (PH, GH, KH, NO2) i dopiero wtedy można rozważać jaką obsadę tu umieścić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać ryby do akwarium niezbędna jest wiedza na temat parametrów wody jaka będzie w akwarium. Rozumiem, że jesteś raczej początkującym i w żadne zamiany parametrów się nie bawisz więc wystarczy sprawdzić pH, KH, GH na stronie wodociągów. Jak już będziesz znał parametry to wtedy można dobrać jakieś małe rybki do tego litrażu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie będzie ok, bo kiryski nie lubią żyć pojedynczo... minimum 6 osobników jest wskazane.

 

Limak dobrze pisze. Może na to nie wyglądać ale wbrew pozorom Kiryski to rybki stadne. Nawet spełniając ten wymóg to 25 litrowe akwa może być zdecydowanie za małe, na małe stadko Kirysków. Wiadomo Kiryski są fajne i wielu akwarystów je ma. To bardzo dobry serwis sprzątający. Lecz pamiętajmy by zapewnić im odpowiednie warunki. :roll:

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...