Skocz do zawartości

Znikneła rybka w akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś rano dając rybkom śniadanko zauważyłem że brakuje mi jednego gupika, wczoraj jeszcze smiało pływała wieczorem 21-22.

Z tego coczytałem na forum prawdopodobnie zdechła i inne rybki ją zjadły....

Teraz mam pytanie czy po tym jak ona zdechła musze jakos odkaźić wodę czy ją wymienić ? :(

 

Pozdrawiam oraz Życzę Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesada z tym maym akwarium ?

Przecież to jest tylko 7 rybek panowie to co na kazdą rybkę ma przypadać 20L ?

Jest jakiś może na necie kalkulator ? abym wpisał wymiay akwarium i obliczy mi litrarz ?

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ryba ma swoje wymagania życiowe, każda inne i nie ma do tego żadnego kalkulatora. Sprawdzasz wszystkie ryby po kolei czego wymagają, jakiego akwa, powierzchnię dna, stadne, ławicowe, parametry wody.

Kiedyś mówiono, że 1 cm ryby na 1 l wody  ale to było dawno i już dawno nie prawda.

Zamknij się w łazience będziesz sam, dla Ciebie jednego to na pewno wystarczy, żeby żyć, a czy będzie Ci wygodnie?

Zajmujemy sie akwarystyką czyli zapewnieniem rybom dobrych warunków życia a nie męczenia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kalkulator znalazłem zaraz oblicze, a potrzebne mi to abym miał pewnosc ile litrów ma akwarium bo do końca sam dokładnie nie pamiętam.

 

Wysokość x szerokość x głębokość i wychodzi Ci litraż.

Jak obliczasz wartośći w cm przestawiasz w wyniku przecinek i masz dm3 .

1 l = 1 dm3 = 1000 cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Być "akwarystą" to zapewnienie warunków jak najlepszych w akwarium, komfortowych. Niestety nie "każdy" kto posiada akwarium jest akwarystą.

 

Nie każdy po zakupie komputera jest informatykiem, takie samo rozumowanie/ przykład  :).

Nie uważam siebie akwarystą ponieważ od niedawna posiadam akwarium, lecz od tego jest forum aby pytać i sie czegoś nauczyć a nie  wymądrzac się ;)

 

Wyniki:
  • Brutto: 46.8 litrow
  • Netto: 44.16 litrow

     

    W takim razie jakie minimalne akwarium by było najlepsze dla obecnych rybek ? dodam że jeszcze bym jakies dokupił rybki a akwarium jestem w stanie zmienić. O tym, że 1L wody przypada na 1 rybkę również czytałem lecz to akurat jest dla mnie smieszne gdzie w akwarium 40L 40 rybek :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki, molinezje to ponad 100 L... Czyli na początku przed dokupieniem, część aktualnej obsady powinieneś oddać.

1 cm rybki na 1L, nie 1 ryba na 1 L.

 

 

Nie każdy po zakupie komputera jest informatykiem, takie samo rozumowanie/ przykład :).

Ale przed zakupem komputera czytasz o nim, żeby spełniał Twoje wymagania.

Tak, też powinno być z akwarium, rybkami.

 

Edit:

 

Znasz litraż, wiesz jakie masz rybki poczytaj o nich czego potrzebują, trochę własnej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znasz litraż, wiesz jakie masz rybki poczytaj o nich czego potrzebują, trochę własnej inicjatywy.

 

Czytam, nigdzie nie napisałem aby ktoś mi podał jak na tacy jakie rybki mogę trzymać w obecnym akwarium, zapytałem tylko jakie minimalne akwarium by było najlepsze dla obecnych rybek, jako moderator forum powinienes czytać  ze zrozumieniem ;]

Akwarium 100-150L zakupie sobie w poniedziałek lub po świętach.

Temat można zamknąc bo zapytasz o coś to odrazu ogień na człowieka.

Dziekuję za cenne rady znawców i akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, nigdzie nie napisałem aby ktoś mi podał jak na tacy jakie rybki mogę trzymać w obecnym akwarium, zapytałem tylko jakie minimalne akwarium by było najlepsze dla obecnych rybek, jako moderator forum powinienes czytać ze zrozumieniem ;]

 

Wiedząc jakie masz rybki, chyba możesz sobie bardzo prosto znaleźć jakie mają wymagania, więc co innego chciałeś jak nie podanie na tacy?

Jako moderator Ci w tym temacie nie doradzałem, to nie należy do moich moderatorskich obiowiązków.

Czytam ze zrozumieniem, a dokładnie o tace Ci chodziło tylko to inaczej "ubrałeś", więc sam przeczytaj ze zrozumieniem Swoje własne słowa.

 

Zgodnie z prośbą i jako moderator temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...