Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanie, czy pomoglibyście mi z aranżacją akwarium ??


Bo urządziłem ale jest porażka, jest w nim zamek, który w_ogóle do niczego nie pasuje, planuję włożyć zamiast tego korzeń.


W akwarium będą jednak kamienie (pstrokate) z tyłu, a piasek z przodu .


 


Mam już 3 rodzaje roślin niestety nie znam ich nazw opiszę ich:


1.ma łodygi (Dł. ok. 7-8cm) i na końcach ma takie owalne liście.


2.też ma łodygi (Dł. ok. 7-8cm) podobne o owalnych ale bardziej tak jakby zaostrzone i takie jasne plamki małe mają  :)


3.to mała roślinka ok 6-7cm podobna do palmy tylko że nie ma łodygi tylko same liski takkie cienkie .


I mam możliwość wzięcia sobie bardzo wielu traw duuuuużych i małych z akwarium mojego taty ( oczywiście bym je starannie wypłukał), mogę ewentualnie dokupić jakieś roślinki.


Akwarium: 54l.


 


Jeżeli macie jakieś pomysły na aranżacje to bardzo chętnie wysłucham i myślę, że skorzystam.   :)


 


Pozdrawiam !


PS.jak są jakieś pytania to proszę pytać z miłą chęcią odpowiem .


 


Planuję zakup takiego zestawu : http://allegro.pl/super-zestaw-roslin-13szt-9gat-rosliny-allpets-pl-i3733698908.html


Edytowane przez huberrt88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek z pewnością do kosza, zamiast tego jakiś ładny korzeń jak najbardziej :)

 

A co do roślinek jak i wyglądu akwarium miałbyś możliwość wstawić jakieś zdjęcia?

Wtedy będzie dużo łatwiej Ci pomóc

 

Tego zestawu z allegro bym nie kupował

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek z pewnością do kosza, zamiast tego jakiś ładny korzeń jak najbardziej :)

 

A co do roślinek jak i wyglądu akwarium miałbyś możliwość wstawić jakieś zdjęcia?

Wtedy będzie dużo łatwiej Ci pomóc

 

Tego zestawu z allegro bym nie kupował

Zdjęcia :)

 

Zamek nie pasuje ale za_to możesz dać kokos,korzeń,kamienie a co do roślin to moczarka,komamba karolińska,rogatek sztywny,anubias niski lub dodać jakąś roślinę np.żabienica blehera.

 

Właśnie dodaje zdjęcia moich roślinek

 

PS. tło mam zielono niebieskie z roślinami podobnymi troszkę do moich

Edytowane przez huberrt88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby akwarium wyglądało bardziej naturalnie to zrezygnował bym jeszcze z fototapety i kolorowych kamieni na rzecz tła strukturalnego albo jakiegoś w jednym kolorze. Kamienie zamienił bym całkowicie na piach :)

Na roślinach się zbytnio nie znam na takich których nie mam w swoich akwariach ale wydaje mi się że to są żabienice, ale nie jestem pewien. Jeśli chcesz aby ktoś bardziej doświadczony pomógł Ci stwierdzić co to za roślinki załóż temat w  "Identyfikacja ryb i roślin..."

 

PS jakiej wielkości jest to akwarium? Bo na zdjęciach w tle widnieje jakiś Skalar ;-)

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal zamek,za miast niego daj korzeń , kokos lub jakąś fajną roślinkę.Zestaw z allegro - jak najbardziej    :)


Jeśli chcesz żeby akwarium wyglądało bardziej naturalnie to zrezygnował bym jeszcze z fototapety i kolorowych kamieni na rzecz tła strukturalnego albo jakiegoś w jednym kolorze. Kamienie zamienił bym całkowicie na piach :)

Na roślinach się zbytnio nie znam na takich których nie mam w swoich akwariach ale wydaje mi się że to są żabienice, ale nie jestem pewien. Jeśli chcesz aby ktoś bardziej doświadczony pomógł Ci stwierdzić co to za roślinki załóż temat w  "Identyfikacja ryb i roślin..."

 

PS jakiej wielkości jest to akwarium? Bo na zdjęciach w tle widnieje jakiś Skalar ;-)

Fototapeta w cale nie jest taka zła. Chyba , że ma się zbrojniki/glonojady 

Edytowane przez Bartlomies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...