Jump to content

Męczacy hałas napowietrzacza a filtr gąbkowy

asdfg
 Share

Recommended Posts

Cześć

Posiadam 80 litrowe akwarium. Jako filtracje mam gąbke na Fana-2 ke. Do tej pory miałem napowietrzacz jbla silent 100 ale go wyłączyłem bo od hałasu już nie wyrabiałem. Odłączyłem. I mam tu pytanie. Czy jeśli ustawie filtr fan-2  aby mocno "mieszał" wodą na powierzchni( bez włączonego napowietrzania z brzęczyka i fan-2) to czy to wystarczy?  Woda obecnie faluje wiec to chyba dobrze. Dodam że jako rybki mam neonki, razborki i kilka mniejszych drobnic.

Wyłaczyłem napowietrzacz i zrobiłem z filtrem tak jak mółwiliście. Niestety ryby pływają przy powierzchni i ciężko dysza. Może to parametry wody? No2 mam na 0 ale No3 mam już 50. Może to od tego? Co zrobić? Zrobić podmiane?

Za wysoki poziom NO3, ja na zbijanie NO3 zrobiłem hydroponikę, wszystko jest ok. :)

Ile i jakie masz roślinki i oświetlenie?

Jeżeli masz mało, albo są źle oświetlone to nie są w stanie przerobić NO3 produkowanego przez rybki.

I dlatego masz NO3 na poziomie 50.

Podmianka powinna pomóc. :)

Roślinek mam jak na 80 litrów sporo. 3/4 gatunków w ogóle nie znam. Z tych co znam to wiem że mam 3 kryptokoryny, nurzańce spiralne, hygrofilie. Oświetlenie to 48 w czyli 2x24 w t5. Także mało nie jest. Zrobie podmiane wody jakieś 30%.