Skocz do zawartości

Problem z ziemią


Wuju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problemik z ziemią. Otóż zalałem akwarium powoli aby nie dostałą się ziemia która jest pod żwirkiem no ale nie co się przedostało> problem jest następujący efekt jest taki, że pływają mi teraz w akwarium drobinki ziemi. nie wygląda to teraz za fajnie. ? Jakies porady? Czy zamiast ziemi można zastosować coś innego? czekam na propozycję. potrzebuję pomocy ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek innego przykryjesz równie cienką warstwą ziemi (bo innego wytłumaczenia nie widzę dla Twojej sytuacji), to też wypłynie.

Opcja jest taka: wyłączasz filtr (żeby nie mieszał wody), czekasz aż wszystko osiądzie, odmulasz, dosypujesz żwiru i dolewasz wody.

Opcja druga: wywalasz wszystko, spędzasz kilka godzin na wypłukaniu resztek ziemi ze żwiru, zasypujesz zbiornik samym żwirem, kupujesz kulki g-t albo jakiś nawóz w tabletkach i dajesz to pod rośliny. Ta opcja ma tę zaletę, że przy przesadzaniu roślin nie zrobisz sobie ponownie tego, co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten nawóz będzie lepszą opcją dziękować


Jeszcze jedno kupiłem kulki nawozowe (podłoże glniano-torfowe) które daję się pod korzeń który jest w żwirku i do tego tableteczki lepsza opcja od tej ziemi która może się wydostać z pod żwirku?

 

Kupiłem też roślinkę która nie ma korzenia sama łodyga co z nią? no taż potrzebuje taką tabletke?

Edytowane przez Wuju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kulki/tabletki to zasadniczo chyba nie ma większej różnicy jeśli chodzi o działanie - jeśli to ułatwi Ci prowadzenie akwarium (w sensie nie wyciągania tego na powierzchnię żwiru), to mogą być lepsze.

 

A jeśli chodzi o roślinę (byłoby łatwiej jakbyś podał nazwę), to zazwyczaj łodygowce korzenie wypuszczają głównie w celu "zaczepienia się" w podłożu, większość składników odżywczych i tak przyswajają całą powierzchnią "ciała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...