Skocz do zawartości

mam problem z bojownikiem


Agatka17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej. mam problem z moim bojownikiem. dostałam go od mojej przyjaciołki, wczesniej ona sie nim zajmowała. Rybka zachowywała sie normalnie, ale od paru tygodni jest jakaś dziwna... ; / a mianowicie chwilami wyglada jakby zdechła. lezy na dnie, na kuleczkach i nie przejawia jakichkolwiek oznak zycia, dopiero gdy potrząsnę akwarium. wtedy wzbija sie w góre i jakby miala problemy z utrzymaniem równowagi, po chwili znow opada powoli na dno. nie wiem co sie z nią dzieje. karmie ją regularnie, regularnie też zmieniam jej wode i dodaje uzdatniacze.. kiedy dostałam ją miała mętny kolor, potem kiedy zaczęłam jej regularnie dawać jeść wybarwiła się ładnie na czerwono, a teraz znów jest jakaś blada i jakby tuż za skrzelami miała zdarte łuski .  nie znam sie specjalnie na rybkach, bo to moja pierwsza i nie wiem co sie z nią dzieje, ani jak jej pomóc. licze na to, ze dacie mi jakies rady, jak mam z nia dalej postępować ;)

 

Przenoszę do działu "Choroby i leczenie".

Na forum wymagana jest poprawna pisownia - w tym używanie polskich znaków diakrytycznych i zaczynanie zdań z wielkiej litery.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze primo: temperatura - musi mieć przynajmniej 25*C a najlepiej 27*C (przynajmniej na razie)

Podejrzewam, że grzałki nie masz więc ustaw zbiornik (to kula czy jakieś małe akwarium?) blisko grzejnika/pieca. Kup termometr akwarystyczny i pilnuj temperatury. Przykryj zbiornik najlepiej odpowiedniej wielkości szybą. Nie wymieniaj całej wody tylko dosłownie szklankę wody dziennie (podejrzewam, że filtra też nie masz)

Jak zapewnisz mu odpowiednią temperaturę i w miarę czystą wodę, juz będzie OK.

Aaa...! I wyciągnij wszystko co sztuczne ze zbiornika, jeśli coś masz (ostatecznie tylko szklane kulki się nadają bo nie wydzielają niczego szkodliwego do wody) - to konieczne! 

To tyle z "pogotowia ratunkowego"

 

Jak już to zrobisz to zabierz się energicznie za czytanie tego forum i urządź odpowiedni dom dla tego bojownika. Sam odwdzięczy ci się dobrym zdrowiem i kondycją.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...