Skocz do zawartości

Dziwna objawa molinezja black molly


Paablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma od paru miesięcy  problem z dziwnym zjawiskiem u molinezji black molly i innych . Nie wiem jak to dokładnie opisać ale będę się starał. No więc rybki zaczynają dziwnie wyglądać i pływać tak jakbym żołądki im się skurczyły (jak by był sam kręgosłup) i je połamało dziwnie pływają. Przyniosłem 20 szt. od kolegi przez parę dni było dobrze nawet się parę rozmnożyło byłem zadowolony i się zaczeły te objawy i zaraz zdychanie rybek. Na dzień dzisiejszy została jedna co tak wygląda wiec zaraz podnie. Może wiecie co się stało i jak zapobiec temu. Aha mam jeszcze mieczyki czerwone samica sie okociła i jest w dobrej kondycji i jej maluchy 8 szt rosną dobrze chociaż samiec padł na tą chorobę. Zmieniałem wodę czyściłem wszystko i dalej jest tak samo. w tej chwili mam tylko ta jedna molinezje i mieczyki co pisalem oprócz tego neonki kiryska . nie kupuje narazie szkoda rybek jak mnie opanuje tego . Pomożcie lub podeślijcie mi jakis link o tym .Dzięki. 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia, w tym używanie polskich znaków diakrytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele możliwości co do przyczyn problemów u twoich ryb:

- wady genetyczne

- sztuczne dekoracje w zbiorniku

- choroba typu ichtiosporidioza

- zatrucie szkodliwymi substancjami pochodzenia zewnętrznego

- zatrucie produktami przemiany materii

itp

Na razie to można tylko zgadywać.

Uzupełnij informacje w oparciu o ten temat:

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

ze szczególnym uwzględnieniem na zdjęcia chorych ryb i całego zbiornika, oraz parametry wody.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...