Skocz do zawartości

Obsada 45L, a czarny żwir


kalatos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koncepcja jest taka, że żwir będzie tylko i wyłącznie czarny. Wyczytałem gdzieś na forum, że to znacznie ogranicza mozliwości jeżeli chodzi o obsadę. Poproszę o bardziej szczegółowe informacje.

 

To co się ostało w starym, źle wystartowanym akwarium i będzie przenoszone to:

 

Neon x10

Kirysek x1 - tu chciałbym dokupić kilka białych, ładnie będą kontrastowały z czarnym żwirem

Gupik x 4

rozbora x 6

otosek x 1 - tu też chciałbym kilka dokupić, bo także stadne

 

Po zarośnięciu zbiornika kilka krewetek, tych podobno prostych RC :) Ilę ich mogę wpuścić?

 

Dodatkowo słyszałem bardzo pozytywne opinie o ślimakach typu świderki, ciężko je znaleźć w sklepach, znalazłem kilku hodowców - warto, nie warto? Podobno doskonale czyszczą dno, boje się tylko ich plagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Też planuję czarne dno w swoim nowym akwarium, więc trochę poczytałem. Czarny żwir, lub raczej żwir jako taki bywa dość duży (w sensie granulacji) i zazwyczaj jest ostry (zwłaszcza bazaltowy, a czarne żwiry to zwykle bazaltowe).
Na taki podłożu nie powinno się trzymać wszystkich tych rybek które lubią ryć w dnie, na przykład kiryski czy pielęgniczki...bo się po prostu pokaleczyć mogą o ostry bazalt. Dla kirysków i pielęgnic zawsze piasek :)

 

Edit: tu masz na przykład piasek kwarcowy czarny... ale ile on wart to już się musi wypowiedzieć ktoś, kto się tym bawił...

http://allegro.pl/czarny-piasek-do-akwarium-krewetkarium-najlepszy-i3758226694.html

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kirysek x1 - tu chciałbym dokupić kilka białych, ładnie będą kontrastowały z czarnym żwirem


Przy dennych zawsze piasek, zawsze. I to nie żaden bazaltowy bo wystarczy zobaczyć pod mikroskop - on dla ludzkiego oka i palca bedzie gładki, ale naprawde ma ostre zakończenia i moze ryba sobie zaszkodzic...

Zwykły piasek.



PS. Te białe kiryski to Corydoras paleatus- duży kirysek osiągający spokojnie 7-8cm. JEst to stadna rybka i nie nadaje się do 50cm baniaka.

Do tego akwarium tylko pigmeje/ habrosusy/ pandy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...