Jump to content

Grubowarg Dwubarwny (Labeo)


ChrisMruk
 Share

Recommended Posts

UUUUU...

Wiesz co drogi chrisie ????

Pan moderator ma zupełną rację , bocje , labeo ,sumy nie nadają się do akwarium twojego !!. Bocje 200l w wzwyż labeo to samo , a sumy generalnie od 300 l w górę (wyjątek kiryśnik )

To ty idż na inne forum jeśli masz obrażać innych swoją niewiedzą ... poczytaj więcej

Link to comment
Share on other sites

Rybka ta występuje w wodach słodkich Sumatry i Borneo. Osiąga tam długość 30 cm, w akwarium zazwyczaj nie osiąga tej wielkości i poprzestaje na 15 cm. Jest to niewątpliwie jedna z najładniejszych rybek słodkowodnych, występujących w Azji. Niestety w moim akwarium wiedzie skryty tryb życia, chowając się za dnia w kryjówkach, jakie znajduje w zbiorniku. Ostatnio wszystkie cztery sztuki, które posiadam siedzą w łupinie orzecha kokosowego. Lubią akwarium dobrze zarośnięte roślinami z dużą ilością kryjówek. Bocja prowadzi nocny tryb życia. Jest wtedy ożywiona i pływa po całym akwarium, radzę dobrze przykrywać zbiornik, bo potrafi wyskoczyć w nocy ze zbiornika. Ryba stadna, pojedyncze egzemplarze giną. Do dobrego samopoczucia potrzebuje akwarium o pojemności minimum 100 l.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno będzie miał dobrze ;) w 100l akwa razem z bocjami. Dla mnie to możesz tam trzymać nawet karpie. Skoro masz tak dobre informacje to czemu zakładasz temat ?? Wspomnisz kiedyś moje słowa, tylko że będzie już za późno.

Zapoznaj się z regulaminem.

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa no tak masz obsadę, doradzoną w sklepie , to już rozumiem dlaczego taka masakra się dzieje w twoim zbiorniku. Poczytaj trochę o rybkach które masz - czego wymagają , temat zamykam jak już ochłoniesz i będziesz dysponował wiedzą akwarystyczną , a nie książkową lub co gorsza wyuczoną ze sklepu , to podyskutujemy wtedy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...