Jump to content

Obsada do 60l

Konra_d
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zrobić obsadę do akwarium 60l. Chciałbym żeby były tam ryby które łatwo się rozmnażają i żeby w akwarium były ryby takie jak:

- prętniki karłowate

- gupiki

- kiryski (może pstry, spiżowy lub inny)

- oczywiście mogą też być inne ryby które się łatwo lub łatwiej rozmnażają.

Byłbym wdzięczny za stworzenie w miarę rozsądnej obsady 

Akwarium będzie w miarę zarośnięte.

Z góry dziękuje  :smile:

Edited by pinakolada
Zdanie kończymy kropką! pinakolada

Hmm...

To ja coś napiszę jak do 60l to może platki? Są dosyć łatwe w hodowli ja mam swoją mini czerwonke. :mrgreen:

A dla kirysów to musisz mieć podłoże z drobnego żwirku lub piasku.

Co do gupików nie polecam chyba że nie będziesz miał problemów z oddaniem ich (dosyć szybko z 3 się zrobi 100)

Glonojad Zbrojnik niebieski. (jeśli masz miękką wodę)

Możesz też mieć molinezje ostrouste.

Neony, Razbory klinowe, dania - to ryby które ja hoduję w moim 96l baniaku. 

Oczywiście do 60l powinny być ok.

Może podaj parametry wody w akwarium? Jakieś szczegóły o nim?

Nie jest sztuką wymienić ryby które się łatwo rozmnaża (tak jak to zrobił kolega powyżej - pomijając oczywiście kwestię zbrojnika czy molinezji) w odpowiednich dla nich warunkach, trzeba trochę więcej żeby dopasować całą obsadę do siebie - tak żeby wszystkim było dobrze. A zbiornik 60l to nie jest jakieś nie wiadomo co. Chcesz w tym zrobić fabrykę rybek? Wybacz, ale nikt poważny mający jakieś pojęcie o hodowli ryb Ci nie odpowie bo potraktuje ten temat jako dziwne "widzimisię" autora.

Przepraszam że nie sprecyzowałem ale oczywiście nie chcę zrobić w tym akwarium jakiejś "fabryki" bo to mija się z celem. Oczywiście chciałby spróbować rozmnożyć jakieś ryby jajorodne (dlatego chciałem żebyście podali takie dla początkującego do akwarium 60l) ale nie na masową skalę ponieważ 60 l to dla nich za mało oczywiście w razie czego mam znajomych którzy mają akwaria i chętnie przyjmą rybki bo z zoologa nie chcą kupować a w akwariach mają jeszcze dużo miejsca dla ryb. A co do parametrów to chcę założyć jeszcze raz zbiornik z odpowiednią obsadą bo w tej chwili jest zła.