Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację glonów


khazad92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jakieś 2 tygodnie temu pojawiło się takie "coś" u mnie w akwarium. Te "pędzle" usunąłem pęsetą ale odrosły. Niepokoi mnie tez wygląd piasku. Kiedyś był zółty a teraz ma taki kolor. Na wierzchu zrobiła się dość mocno trzymająca się warstwa. Dopiero mocniejsze potraktowanie odmulaczem jest w stanie ją oderwać. Pod nią piasek jest idealny. Proszę pomóżcie!!!

post-17690-0-03879300-1382382799_thumb.jpg

post-17690-0-24258100-1382382825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane ok 3 miesiące temu. Klasyczne 54l profil
Oświetlenie to żarówki kompaktowe 2400k 0.7W/l

Świecę po 12h dziennie.
Podłoże to żwir na jednej stronie, piasek na drugiej

Filtr kubeł Aquael Minikani 80
Typ zbiornika :krewetkarium z dużą ilością mchów
Ozdoby: korzeń, skorupki kokosa, kora cynamonu
Rośliny:flame moss, java moss, phoenix moss, mały heniek

Ryby: krewetki red cheery x12 + X młodych
Podmiana wody raz na 2 tygodnie 30% ostatnia tydzień temu

Nawożenie: mosses macro, complete plants growth, pro carbo (co2 w płynie)
Parametry wody: Podaję tylko te na które mam testy. pH 7,5  10kH 14Gh

post-17690-0-78777100-1382469156_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana barwy światła na 6500K - obowiązkowo, rośliny nie dadzą rady przy takiej barwie.

2. Podmiany co tydzień 10-20%,

3. Odstawiasz wszystkie nawozy - zbiornik nieustabilizowany a ty lejesz na pałę. Możesz lać tylko sam potas, ale nie masz go.

4. 30% podmiany teraz.

5. Czekasz kolejne 2 tyg. i wtedy ocenimy czy już można coś lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pierwszy raz nawóz wlałem po miesiącu od zalania akwarium i zawsze zgodnie z zaleceniem producenta. 1ml/50l. A po zmianie światła zostawić na 12h czy zmniejszyć czas świecenia? Odstawię nawozy i zobaczymy jak będzie. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz do filtra wpakować torf kwaśny o pH 3,5-4,5 z OBI bez nawozów. Wpakuj go w rajstopę i do filtra. Obniży pH, i twardości. Zakwasi wodę i spadnie pH. Nie przeginaj z ilością. Na nim watę perlonową to nie zabarwi nawet wody za bardzo. Po pewnym czasie wyczujesz ile go dawać. Takie twardości dla krewetek to problem. Wymiana torfu co 1-2tyg.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli torf działa bo zbiło. Teraz powinno także zbijać Ci kH i gH. Nie pozwók na zbicie kH poniżej 4, bo to niebezpieczne. Za kolejne dwa dni pomiar kH i gH. Torf jest tani i skuteczny do zbijania pH, ale trzeba pilnować kH. Masz dobre twardości dla roślin. 

 

Zmieniłeś światło ?

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawóz (gotową mieszankę) zawierającą K, Mg, fe, Mn Zn, Mo, Cu, B, S, N, P, Ti i jakieś konserwanty. Nie chcę robić reklamy ale kupiłem ją razem z krewetkami ze sklepu krewetkarium.com. Nawóz ten jest dedykowany do krewetkariów.Mógłbym ją podawać zgodnie z zaleceniami czy zaopatrzyć się w nowe nawozy?

Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

K, Mg, fe, Mn Zn, Mo, Cu, B, S, N, P, Ti

Makro jest. ;)

Ja bym zaczął zdecydowanie od zwiększenia częstotliwości podmian wody, co tydzień - z wodą dostarczysz mikroskładników. Z nawozów carbo i makro tak symbolicznie (w którymś poście pisałeś że masz jakieś) ewentualnie z makro sam potas. Masz sporo światła i tylko heńkowi jest ono potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj parametry wody.

ph 7,2

Kh 4

Gh 13

No3 0

Po4 0

Do akwarium dokupiłem cabombę jako szybko rosnąca roślinę( tak polecili mi w sklepie) Zaczynam nawozić nawozem zawierającym N P i K bo azot i fosfor zniknęły .  Z nawozów kupiłem ferro aktiv i aquaflorin tropicala. Zostały wlane do akwa zgodnie z zaleceniem producenta.

Przy czyszczeniu  akwarium zauważyłem parę kłębków krasnorostów. Nie były duże więc chyba wszystko zmierza ku dobremu :)

Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...