Skocz do zawartości

40 l propozycje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam w akwarium

 

1xbojownik ( może wymienić na 2 ramirezki??)

8xneon innessa

2xotosek

1 x malutka kosiarka ( planuje oddać jak mi zje krasnorosty)

 

chciałbym jeszcze 4 samce gupika ( jakies ładne)

i 4 razbory galaxy

i kiryski nie wiem ile i jakie??

 

dużo za dużo tego będzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neonki musisz oddać :( jest to za małe akwa dla nich

 

4 r.galaxy to nie stado a to ryby stadne więc min 8 szt

z bojownikiem mogą żyć w zgodzie ale wiadomo jak masz agresora to będzie pewnie wojował.. innych rybek nie radze ci już trzymać bo 40l to jednak mało :)

 

tzn kiryski z 4 na dno ok tylko te malutkie :)

 

aa co do ramirezek to 40l to za mało na nie :)

 

zapewnij r.galaxy duzo roślinek itd żeby miały w razie czego gdzie sie chować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np kirysek sierpowy :)

 

litr na cm ciała :shock: czyli w 200l akwa moge mieć 20 rybek o długości 10cm ? :shock:

powiedzial miz e moge miec 10 noenów i z 10 innych małych rybek plus bojownik

 

 

może jakieś krewetki mogły by być zamiast np rozbory??

 

kiryski te mi sie podobaja teraz pytanie czy ja takie znajdę:) 4 sztuki chyba nie będzie im za ciasno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tacy są sprzedawcy :(

 

10 r.galaxy możesz w sumie mieć i bojownika no i kiryski 4 na dno :) ale neonki odpadają

od jakie litrazu neonki, moje osiem jakoś dobrze sie bawi siedzą już 3 tygodnie i nie narzekają :lol: polubiłem je i raczej zostaną,

 

z tych rybek co wymienilem to razbory najmniej mi sie podobają, widziałem ładne gupiki po 12 , 15 zl sliczne i chciałbym je mieć z 5 szt. no może 4. zstanawiam sie nad kiryskami głownie ile sztuk i czy mozna jeszcze krewetki wpuscic ze 4 np red cheryy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj rad sprzedawców :/ zawsze lepiej zapytać na forum zanim coś kupisz :( oni zawsze zrobią tak aby sprzedać ..

No moze tam u was takich macie sprzedawców w Poznaniu w zoologicznym jak wchodze i mowie cala moja obsade i chce cos dokupic to mi pomagaj w wyborze i gdy patrze w ksiazki i na forum to maja ci sprzedawcy racje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj rad sprzedawców :/ zawsze lepiej zapytać na forum zanim coś kupisz :( oni zawsze zrobią tak aby sprzedać ..

No moze tam u was takich macie sprzedawców w Poznaniu w zoologicznym jak wchodze i mowie cala moja obsade i chce cos dokupic to mi pomagaj w wyborze i gdy patrze w ksiazki i na forum to maja ci sprzedawcy racje...

 

yhm dobrze ci doradzili 2x neon innesa 2x bocja :/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 litrów?

 

Ło rany... :roll:

 

Z mojej strony 3 propozycje

 

I.

Microrasbora Galaxy - 10 szt.

Małe krewetki (wybór masz duży). Mi się podobają yellow :) - 10 szt.

Ampularia - 1 szt albo Heleny - 2-3 szt.

 

II.

Microrasbora Galaxy - 8 szt.

Kirysek Karłowaty lub Sierpoplamy - 5-6 szt.

Małe krewetki - 10 szt.?

 

A najlepiej:

III.

Boraras Brigittae (Razbora Borneańska) - około 14 szt.?

Małe krewetki - 10 szt.

Kirysek Karłowaty lub Sierpoplamy - 5-6 szt.

Ślimaki (1 Ampularia lub 2-3 Helen)

 

Zaznaczam, że 20 rybek w 40l bez względu na to jakie są małe z krewetkami i ślimakami to Ścisk, niemniej w porównaniu do Twojej konserwy to duża poprawa :P . Osobiście uważam, że ta obsada mogłaby się obejść bez kirysków.

 

Jeśli o dostępność Razbor Borneańskich i Kirysków Karłowatych chodzi to, te pierwsze widziałem we Wrocławskim Kakadu. W Warszawie też pewnie gdzieś się znajdą. Nie były chyba nawet tak drogie. 8zł za sztukę? Nie pamiętam dokładnie. Na pewno tańsze od Galaxy. Kiryski Karłowate widziałem w jakimś mniejszym sklepie akwarystycznym we Wrocławkich Arkadach. Nie pamiętam nazwy ^^'.

 

Uwierz mi jeszcze w jednej sprawie. Zbyt duża ilość gatunków ryb i innych zwierząt w akwarium wcale nie dodaje mu uroku. Robi się kolorystyczny chaos (a ten dopuszczalny jest głównie w morskich akwariach) i w efekcie całą kompozycję szlag trafia. Lepiej zainwestować w mniej gatunków rybek stadnych, które ładnie prezentują się w ławicach. Poważnie ;).

 

Pomyśl też o tym, że ryby w lepszych warunkach ładniej się wybarwiają. Jeśli w akwarium jest przerybienie a mimo tego ryby stadne nie posiadają wystarczająco licznych ławic to i tak pomimo dużej różnorodności, ryby będą dużo tracić na barwie, z powodu stresu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...