Jump to content

Żywy pokarm - rozwielitka dla mojej obsady?


zaq
 Share

Recommended Posts

Czy żywa rozwielitka może być podawana mojej obsadzie, a moja obsada to: 16 x Bystrzyk Amandy, 6 x otosek, 6 x neon czerwony, 3 x kirysek panda, 5 x krewetki czerwone i 3 x krewetki amano. A drugie pytanie, czy można hodować, przetrzymywać rozwielitkę w domu?

Edited by zaq
Link to comment
Share on other sites

A wiesz jak hodować rozwielitkę, bo dziś kupiłem porcję w zoologicznym i troszkę zostawiłem - wlałem do słoika. Czy coś jeszcze muszę zrobić, żeby utrzymać i rozmnażać rozwielitki? Proszę o wskazówki. Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Post z tematu http://forum.superakwarium.pl/topic/9614-hodowla-%C5%BCywego-pokarmu-krok-po-kroku/

 

Hodowla rozwielitki/daphni

Do hodowli rozwielitki/daphni potrzebujemy:


[*:8fd99]Naczynie w którym będzie prowadzona hodowla (niewielkie akwarium, duży słój, wiadro, cokolwiek)
Ja hodowlę prowadzę we wiadrze, które stoi na balkonie.
[*:8fd99]Pożywka (krew, nawóz bydlęcy, koktajl z mleka w proszku)
Ja zastosowałem koktajl z mleka w proszku.
[*:8fd99]Żywe rozwielitki/daphnie jako materiał do "rozrodu".
Algorytm na hodowlę jest następujący:
Do naczynia nalewamy wody, kranówa nadaje się jak najbardziej wsypujemy/wlewamy pożywkę i ustawiamy w nasłonecznionym miejscu - rozwielitki ponoć potrzebują słońca do rozwoju.. Dobrze jest włożyć jakieś patyki. Zwiększą powierzchnię na której będą rosły glony, ponadto pierwotniaki będą miały dodatkowe jedzenie. Rozwielitki filtrują wodę wyłapując z niej pierwotniaki, glony i wszystkie organizmy, które są w stanie "zjeść".
Gdy zbiornik zaczyna pokrywać się glonami, możemy wpuścić pionierów tej hodowli. Ja swoich przyniosłem z pobliskiego starorzecza. Po jakimś czasie rozwielitki się namnożą i można zacząć eksploatować hodowlę. Co jakiś czas należy dodać niewielką porcję pożywki. Rozwielitki można hodować również w zimie, pod warunkiem, że woda nie zamarza. Najlepszym miejscem jest chyba nasłoneczniony parapet.

 

Pozdrawiam.

Edited by maxell
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...