Skocz do zawartości

ktoś wie jak zrobić domowym sposobem lampe uv do akwa ??


ziajkans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie, że można takie coś samemu zrobić... Wystarczy wejść do elektronicznego i kupić diody UV. Budujesz zamkniętą tubę po wylocie z filtra, do środka montujesz odizolowane diody z podłączeniem np do zasilacza 12V i wszystko w temacie :D Co do ilości diód/zasilacz to powiedz w elektroniku a oni powiedzą ile czego musisz dać. Jak co to opory dodadzą i jakoś dobiorą zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub po prostu żarówke UV, też praktycznie wszędzie kupisz, tyle że troche przeróbek, bo zależy też jaka masz pokrywe. plastik na 2, 3 świetlowki lub inna. bo z miejscem pod pokrywa to rvczej kiepsko- przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie chcę takie coś zrobić ale chyba nie jest konieczne diodę wbudowywać w filtr?

Ja myślę że będzie też dobrze w pokrywie :) do mojego 30L stynką 2 diody?

A to ma być włączone 24h czy tak jak światło w AQ czy tylko w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr UV pomaga w walce z glonami ale tylko przy zakwicie .....Nie pomoże na inne gloniska do tego zabija pożyteczna bakterie na których nam zależy a wiec jest on praktycznie zbędny w naszych akwariach ........... Można go zastosować też podczas chorób ale i to nie przy wszystkich . W innych wypadkach powinien być wyłączony ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z poprzednikiem. Dobrze mieć go w paleciarni. Te ryby są bardzo podatne na wszystkie chróbska, a filtr uv włączany profilaktycznie raz w tygodniu na jakiś czas jest wskazany. Przy innych rybach mniej wymagających nie jest koniecznością takowa lampka, choć czasami jest jedynym wyjściem z zakwitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lub po prostu żarówke UV, też praktycznie wszędzie kupisz, tyle że troche przeróbek, bo zależy też jaka masz pokrywe. plastik na 2, 3 świetlowki lub inna. bo z miejscem pod pokrywa to rvczej kiepsko- przynajmniej u mnie.

w pokrywe to bym uv nie dawał bo zaszkodzi życiu :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV (oryginalna) musi być wstawiona do zamkniętego filtra najlepiej zewnętrznego.Fale ultrafioletowe są szkodliwe dla

organizmów żywych.Np.W salach szpitalnych do wyjałowiania sal operacyjnych i w czasie jej pracy nie wolno wchodzic i na nie patrzeć(szkodzą na wzrok).W żadnym wypadku nie można wstawiać pod pokrywę gdyż jeśli ryby przeżyją to oślepną.

Diody UV to tylko z nazwy UV -znikome działanie.Ja kupiłem filter "chinczyk" z lampą UV (HW-403B) za około 370 zł.

o przepływie 2000l/h.Przerobiłem wirnik i mam jakieś 1200l/h.Bardzo dużą powierzchnię filtracyjną ok.15 l. no i lampę

UV,którą można w każdej chwili wyłączyć.Koszt samej lampy do tego filtra 44 zł.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...