Skocz do zawartości

Obsada 25l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym akwarystą. W poniedziałek mam zamiar zamówić akwarium 25l. Myślę, aby wsadzić tam bojownika samca, i parę krewetek red cherry. Co mi doradzicie? Akwarium będzie miało wymiary 40x25x25 dł/szer/wys. Jaką obsadę mogę tam wsadzić? liczę na Waszą pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już napisałeś co można miec w takim małym akwarium. Jak akwarium juz całkiem się ustabilizuje to można jeszcze by dołożyć kiryski pigmeje lecz nei za dużo i w takim małym akwarium trochę ich szkoda.

Można się pokusić o kilka samców gupika endlera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej odp :)

 

Dokładnie kupiłem to :

 

http://allegro.pl/super-mini-grzalka-z-termostatem-25w-do-25l-i3593486859.html - planuje zakupić (opłaca się?)

 

http://allegro.pl/aquael-aquaszut-filtr-pat-mini-akwarium-10-120l-i3574527321.html - planuje zakupić (opłaca się?)

 

http://allegro.pl/akwarium-z-pokrywa-25l-wroclaw-sosnowiec-i3555715275.html - zakupione

 

 

Dobry komplet?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale nie wiem czy świetlówka nie będzie do przerobienia w pokrywie. Reszta sprzętów jak najbardziej się nadaje. Co do stara początkowego krewetek daj 10 szt ok. Przy 2-4 masz małe prawdopodobieństwo trafienia pary, tym bardziej jeżeli chcesz zakupić młode krewetki. Co do roślin moczarkę póść na taflę, zacieni i zrobi klimat odpowiedni dla bojownika. Pomyśl nad korzeniem, obsadź gęsto tył, na korzeń możesz dać mech lub jakiś wątrobowiec. Co do ślimaków możesz dać 1 a możesz dać i 4 czy 5 :)

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem :). A krewetki będą się rozmnażać? jak tak to czy potem część z nich zabrać?

 

I czy moglibyście mi jakiś żwirek z allegro polecić, oraz "glebe"

 

I więc podsumowując :

 

Kupuje akwarium, wsadzam filtr, grzałke, podłączam, na dół daje glebe, potem żwirek. Wlewam wode (do pełna?) , załączam filter i grzałke. Zostawiam tak na 2 tygodnie, potem wkładam na dno rośliny, korzeń i wpuszczam rybkę?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny sadzisz podczas zakładania, dajesz ziemię, żwir, wlewasz trochę wody i sadzisz rośłiny, ustawiasz korzeń i zalewasz do pełna.Podłączasz sprzęty i zostawiasz na 2 tyg. Oświetlenie najpierw na 4h dziennie potem co kilka dni zwiększasz czas świecenia tak długo aż dojdziesz do 8-9 h dziennie. Po 2 tygodniach możesz wpuścić (radziłabym dać najpierw krewetki, za kilka dni bojownika. Co do ślimaków to nie ma różnicy. Pamiętaj o aklimatyzacji. Jutro napiszę resztę bo muszę uciekać dzisiaj.

 

nemo130: Temat zamykam, pytanie: jak założyć akwarium, proszę kierować do odpowiednich działów.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...