Skocz do zawartości

malawi 120l


michal_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden z podanych przez Ciebie składów nie nadaje siędo tego zbiornika.

 

2 pierwsze gatunki są po prostu za duże ( a zwłaszcza caeruleus...), a 2+6 Saulosi prędzej czy pózniej będzie zbyt obfitym składem- wiem, bo miałem 2+5

Wiesz co jedni pisza tak inni tak ... znalazłem strone z opisami ryb malawi tanganika i ich wymagania co do Saulosi to 2+6 pisza ze moze byc  http://www.malawiaitanganika.pun.pl/choroby-6.html

Druga kwestia to ze w malawi moze byc lekkie przerybienie ...Teraz to nie wiem troche czytałem i te 2 składy pisza ze sa dobre do tego zbiornika Ty piszesz ze nie i byc tu madry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przerobiłem Saulosi - te ryby są jednymi z najmniejszych dostępnych w handlu i one IMHO nie nadają się do mniejszego jak 100-120cm baniaka.

Sam początkowo próbowałem iść na przekór wszystkim i zostawić te ryby w 80x35cm dnie, ale jednak zdrowy rozsądek z czasem wygrał. Już nigdy nie męczyłbym Pseudotropheus w tak małym baniaku.

Niestety baniaki <200L nie nadają się na Malawi.

Odnośnie lekkiego przerybienia- to jest głupie pitu pitu od którego powoli ludzie odchodzą. Szanujący się Malawista nie powie, że "kontrolowane przerybienie" jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przerobiłem Saulosi - te ryby są jednymi z najmniejszych dostępnych w handlu i one IMHO nie nadają się do mniejszego jak 100-120cm baniaka.

 

Sam początkowo próbowałem iść na przekór wszystkim i zostawić te ryby w 80x35cm dnie, ale jednak zdrowy rozsądek z czasem wygrał. Już nigdy nie męczyłbym Pseudotropheus w tak małym baniaku.

 

Niestety baniaki <200L nie nadają się na Malawi.

 

Odnośnie lekkiego przerybienia- to jest głupie pitu pitu od którego powoli ludzie odchodzą. Szanujący się Malawista nie powie, że "kontrolowane przerybienie" jest ok.

Czyli nie malawi nie tanganika ...Roślinnego też już mam dosyć wiec co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tanganika może być przecież...

Masz wiele możliwości w takim zbiorniku i nie wiem dlaczego upierasz się, że jest inaczej. Mylisz widocznie Jeziora bo to właśnie Malawi wymaga większych zbiorników :).

Ja bym w takim 80x35cm baniaku trzymał harem (1+2) ExLamprologus ocellatus i obserwował potyczki samiczek, wyprowadzanie młodych na spacer i te piękne wykopaliska <3

Ew. Możesz pójść w ExLamprologus similis/ multifasciatus - zacząć od 2 par i patrzeć jak w zbiorniku powstaje kolonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że filtr się nie obrazi ;). To co nazywasz wyzywaniem to opinia na temat tego dziadostwa. Miałem z tym styczność pare razy. Szwagier w tej chwili ma HW o przepływie 2000l/h z UV. Dziadowy filtr jakich mało- nie kupiłbym tego nigdy.

 

 

 

Dlatego też napisał, że z tymi filtrami jest jak na loteri ( nie dosłownie ).

Przykładów jest mnóstwo, ja mogę za to powiedzieć, że z chęcią kupiłbym ten filtr, otóż osobiście widziałem i słyszałem jak pracują pewne dwa modele tej firmy, nic nie miałem przeciwko ani właściciele. W pewnym sklepie działają te filtry i żadnych zastrzeżeń sprzedawca nie mia a i ja ciemny nie jestem, żeby stwierdzić, że ten filtr właśnie źle chodzi a sprzedawca chce mnie po prostu namówić na kupno. Cena równa się jakość, ale nie przesadzajmy aż tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...