Skocz do zawartości

malawi 120l


michal_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym załozyc baniak 120l biotop malawi. Chciałbym sie zapytac bardziej doswiadczonych o osprzet jaki powinienem miec aby wszystko dobrze działało, chodzi dokładnie o filtry a reszte tez byscie mogli zapodac ( grzałka, swietlowki ). Chetnie tez usłyszałbym wasze typy obsady. Pozdrawiam i dziekuje pomocnym z gory

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu niby?

ExLamprologusy, Altolamprologus sp. compressiceps "Shell", Telmatochromis vitattus "shell" i od bidy jakiś Neolamprologus nadają się do takiego akwarium podczas gdy Ps. saulosi już nie.

Pomijaną kwestią jest często charakter tych ryb- ludzie nazywają je łagodnymi, ale nie wiedzą, że swoje prawdziwe charaktery pokazują dopiero mając +3Lata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak w 20min mogłeś zobaczyć wszystkie gatunki ryb z tych rodzajów, ale ok. Jak są według Ciebie za mało barwne to muszę Cię zasmucić.

Jeżeli interesują Ciebie tylko super mega kolory ryb, a te, które prezentują muszlowce są dla Ciebie za mało intensywne to muszę Ciebie zasmucić - nie masz baniaka ani na Malawi, ani na Tanganike, ani na Wiktorie.

W litrażach 200-300L minimum możemy sobie pozwolić na te większe, bardziej kolorowe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak w 20min mogłeś zobaczyć wszystkie gatunki ryb z tych rodzajów, ale ok. Jak są według Ciebie za mało barwne to muszę Cię zasmucić.

 

Jeżeli interesują Ciebie tylko super mega kolory ryb, a te, które prezentują muszlowce są dla Ciebie za mało intensywne to muszę Ciebie zasmucić - nie masz baniaka ani na Malawi, ani na Tanganike, ani na Wiktorie.

 

W litrażach 200-300L minimum możemy sobie pozwolić na te większe, bardziej kolorowe ryby.

dlatego myslalem o malawi i malych pielegniczkach typu ramirez kakadu ... wiem ze z rybami w tym litrazu nie poszaleje ale chcialbym cos mozliwie najlepszego dobrac...

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu niby?

 

ExLamprologusy, Altolamprologus sp. compressiceps "Shell", Telmatochromis vitattus "shell" i od bidy jakiś Neolamprologus nadają się do takiego akwarium podczas gdy Ps. saulosi już nie.

 

Pomijaną kwestią jest często charakter tych ryb- ludzie nazywają je łagodnymi, ale nie wiedzą, że swoje prawdziwe charaktery pokazują dopiero mając +3Lata :).

Tak przegladajac jeszcze raz TWoje propozycje to jeslin bym wrzycil jakiś Neolamprologus i Altolamprologus sp. compressiceps "Shell", to mysle ze bylo by dosc ciekawie a co do sprzetu ktos by sie wypowiedzial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladajac jeszcze raz TWoje propozycje to jeslin bym wrzycil jakiś Neolamprologus i Altolamprologus sp. compressiceps "Shell", to mysle ze bylo by dosc ciekawie a co do sprzetu ktos by sie wypowiedzial?

 

Nie kieruj się kolorami ryb jak to wcześniej pisałeś...

Postaw na Tanganikę i nie będziesz żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Neolamprologusy to monogatunkowy zbiornik byś musiał zrobić.

 

Do Altolamprologus "Shell" możesz dodać wspominane wcześniej Telmatochromis vitattus "shell" lub np parkę ExLamprologus ocellatus

Jesli monogatunkowy to powiedz ile ich bym mogl tam miec?

A co do sprzetu napiszesz cos...

 

Edit:

 

a co do obsady to poprosiłbym o kilka zestawów tylko nazwami ryb nie rodzinami...

 

 

Upominałam, zatem leci ostrzeżenie.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Regulamin 6.1., 6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś typowy holender nie nadaje się dla większości dostępnych w handlu rybek ;).

Gdyby to był mój zbiornik to poszedłbym właśnie w jedną parkę Neolamprologus leleupi i tyle.

ew. zrobić kolonie Muszlowców wielopręgich- super zachowania. Możesz zacząć od 2 par :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś typowy holender nie nadaje się dla większości dostępnych w handlu rybek ;).

 

Gdyby to był mój zbiornik to poszedłbym właśnie w jedną parkę Neolamprologus leleupi i tyle.

 

ew. zrobić kolonie Muszlowców wielopręgich- super zachowania. Możesz zacząć od 2 par :)

holender odpada za duze koszty i duzo roboty mam ala roslinne ale brak w sprzecie i ciagle cos ...jestem zdecydowany na tanganike. Napiszcie cos o potrzebnym sprzecie. Co do ryb to bardzo mi sie podobaja takie niebiesko czarne w pasy pionowe nie znam nazwy niestety

 

Regulamin 6.1. I kolejny "bonus". Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie przypominam sobie żadnego gatunku o takim wyglądzie nadającego się do tego akwa.

 

Filtracja- najlepiej kubeł, ale mocna kaskada również będzie dobra. Grzałka 50-100W, oświetlenie nawet 1x 18W spokojnie starczy.

 

Podłoże oczywiście piasek.

kubeł 1 wystarczy a o jakim przepływie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700l/h będzie ok. Tetratec ex700 lub JBL e700

dzieki a jakby do tej pary co sugerowales jescze dolozyl pare Psedotropheus socolofi

zeby nie bylo tak nudno?

 

Lubisz zbierać punkty jak na stacji statoil? Regulamin 6.1. Tym razem +2. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hanza-hw-302-1000l-h-wklady-i3556755479.html

 

tamte wiem że renomowane ale 2x droższe

do moder... internet nie ma polskich znaków poloniści sie znalezli a z dyktand pewnie były banie....

 

Internet nie, ale Twój komputer, tak. Zdania wszędzie zaczyna się z wielkiej litery. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby nie nadają się do tego akwarium, a poza tym pochodzą z MALAWI, podczas gdy ryby, które ja zaproponowałem zamieszkują j. Tanganika.

W takiej cenie to kupisz używany renomowany filtr kubełkowy, a nie to gó... kupowate coś ;).
 

Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby nie nadają się do tego akwarium, a poza tym pochodzą z MALAWI, podczas gdy ryby, które ja zaproponowałem zamieszkują j. Tanganika.

 

W takiej cenie to kupisz używany renomowany filtr kubełkowy, a nie to gó... kupowate coś ;).

 

 

Nie ma co od razu wyzywać tych filtrów, można powiedzieć, że z tymi filtrami jest jak loteria ale nie wyzywać od razu.

Sam jestem za kupowaniem sprzętu o lepszej jakości, niestety kupiłem ostatnio filtr Aquaela i już dwa tygodnie czekam aż przyślą mi z gwarancji, niestety zainwestowałem w drogi filtr a i tak okazał się wadliwy, niestety tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie... Więc miałem troche czasu i zastanowiłem sie nad obsada mam 2 typy : wracamy do malawi

Labidochromis Caeruleus 1+3 Pseudotropheus Socolofi -1+3

Pseudotropheus saulosi 2+6

Co byście poradzili. Filtr JBL CRISTAL PROFI e900 mysle ze jako jedyny da rade.

Teraz pytanie o parametry wody czy do malawi trzeba robic te wszystkie testy, generaknie kamienie podnosza ph wiec mysle ze jak zrobie wystrój typowy to parametry powinny byc zblizone. Poprosze o sugestie w tej sprawie.

 

 

Wróciłeś po przerwie i nic Cię to nie nauczyło, więc zapytam wprost.

Zrobisz mi łaskę czy laske i zaczniesz używać polskich znaków? Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...