Skocz do zawartości

Cóż to za mech?


Pewker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miał to być weeping, ale raczej nie jest. Owszem, rośnie do dołu, ale gałązki są cienkie i prawie bez rozgałęzień. Na jakimś forum widziałem dawno temu że ktoś wypowiadał się o takim mchu, podawał nazwę, zdjęcia i porównywał do weepinga, ale nie mogę tego już znaleźć.

 

3boe.jpg

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jawajski mam ponad rok w akwarium i jest kompletnie inny. Rośnie do góry i na boki, znacznie bardziej sie rozgałęzia, jest sztywny po wyciągnięciu z wody, ma odrobinę grubsze gałązki. Ten rośnie do dołu jak weeping(chyba widać to na zdjęciu?), nie zachowuje kształtu po wyciągnięciu z wody i praktycznie się nie rozgałęzia. 

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja błagam. Zobacz w google jak flame wygląda. Z czym Ci się myli flame? Wyłączając zdrojki(willow itp) to flame jest jednym z grubszych mchów, bezwzględnie rośnie do góry lub odrobinę na boki i pionowo do góry, do tego gałązki są pofalowane i jest sztywny poza wodą. Jak już bezsensownie porównywać mech rosnący pionowo do góry do mchu rosnącego do dołu- gałązki mojego mchu są raczej zbliżone do stringy, no, może odrobinę grubsze. 

A do tego: flame też mam w akwarium. 

 

To tak jakbyś osła żyrafą nazywał. Aha, pelia to też nie jest....

 

 

Ten mech mam ze dwa miesiące. Zamówiony jako weeping. Ale jak każdy chociażby w google widzi- weeping jest znacznie grubszy, gęstszy i bardzo rozgałęziony. Tylko jedno kryterium się zgadza- gałązki zawijają się do dołu i rosną do dołu. Umieszczone na czymś bardziej pionowym praktycznie nie przyrastają powyżej miejsca do którego zostały przyczepione, tylko poniżej, mech szybko się przyczepia..

Mam go w kilku miejscach w akwarium, wszędzie rośnie tak samo. To taki gatunek, a nie jeden z popularnych mchów, tylko że dziwnie rosnący u mnie w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, u mnie w akwa też flame rósł do góry i bylem z niego bardzo zadowolony, ale flame nie jest grubszym mchem tylko właśnie nitkowaty. Na zdjęciach jest moje akwa z flame-em sprzed 5 lat. Ewidentnie widać że flame nie jest gruby. No to możliwe, że to masz Taiwan moss.

post-1464-0-32955900-1379587046_thumb.jpg

post-1464-0-92992000-1379587063_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mech wyraźnie nie lubi rosnąć na płasko- na kawałkach kokosa rośnie tak sobie, ani odrobinę do góry, cały czas płasko i zagina się do dołu jak już z kokosa zejdzie. Java i tajwan odpadają, żaden z nich nie rośnie w taki sposób jak ten mech, zwłaszcza że nie mam na tyle mocnego światła żeby roślin nie ciągnęło do góry.. Już prędzej kiepski albo dziwny weeping, bo tylko do niego z popularnych mchów pasuje ze sposobu wzrostu. Ale takiego weepinga nigdy nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie java?

Yyyy...

Więc co to jest? Tzn. ta java(?) którą dałem dla porównania. Mam ten mech od zawsze a jakoś nigdy się zastanawiałem, ale faktycznie chyba to jest co innego. Kupiłem w czasie gdy nic nie wiedziałem o akwarystyce a w pobliskim zoologicznym był zawsze tylko ten mech, podpisany jako java oczywiście.

 

Fotki javy(?) u mnie w akwarium:

 

lotosf.jpg

 

qnb3.jpg

 

 

Ten sam mech u moich kolegów wygląda inaczej, bardziej "jawajsko", ale oni wiążą całe gałązki, a ja zawsze tnę na maksymalnie kilkumilimetrowe kawałeczki i dopiero wiążę. 

Jak nie java to co? Creeping może? 

Edytowane przez Pewker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tam wielkim znawcą ale widać że nie masz długo tego mchu... Ja bym zrobił tak. Nożyczki i obciął go przy samym korzeniu troszkę jakiegoś nawozu, po 2 tygodniach puści nowe łodygi a po 3 będzie już ładnie widać co to za mech. Mchy mają to do siebie, że lubią ładniej wyglądać jak się je przycina.

 

87107603_1_644x461_java-moss-mech-jawajs

 

 

Np to według sprzedającego jest Jawajski, może jak Twój przytniesz to też tak będzie wyglądał...

Edytowane przez kkbkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...