Skocz do zawartości

'Zamulone dno'


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pisze w tym dziale bo czuję się jak laik-mimo że akwarium mam już 3rok. Chyba że któryś z szanownych moderatorów uzna że lepiej temat przenieść-to bardzo o to proszę:)

Chodzi mi o dno akwarium, mam żwir drobny i zastanawiam się czy normalne jest że On po jakimś czasie cały uzupełni się 'wszystkim... Z góry wygląda normalnie, jednak przez szybę z boku dość nieprzyjemnie. Minął rok po mojej ostatniej przeprowadzce, wtedy był reset zbiornika i cały żwir wygotowałem i płukałem. 

Domyślam się że zapewne są to odchody i jakieś resztki pokarmu (jednak w to wątpię często bardziej się obawiam że są niedokarmione). Co 2/3 tygodnie podmieniam wodę a tą co odlewam to jest z odmulania dna. I mimo wszystko drugi raz się to zrobiło.

I tu moje pytanie, czy to jest normalne. Jeśli nie to gdzie szukać przyczyny, a jeśli tak to czy można może temu zapobiec?

Bo niestety czeka mnie za miesiąc kolejna przeprowadzka. A kojarzę że jest coś do filtra że można podłączyć w dnie taką matę czy jakoś. Nie wiem-i nie mam nikogo kto by mi pomógł. Tylko was! :D

Z góry dziękuję za pomoc. Jak bym musiał do tego coś dodać od razu wszystko napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Odchody, resztki pokarmu, szczątki roślin, to wszystko będzie zalegało jeśli nie usuniesz tego odmulaniem. Sprzątać powinieneś trochę częściej, raz w tygodniu nie będzie dużą przesadą.

Filtr podżwirowy moim zdaniem może się sprawdzić przy dość dużej granulacji podłoża, takiej żeby nie wciągnęło żwiru do pompy a usunęło zanieczyszczenia. Spotkałem się też z opinią że taki układ potrafi się "zabetonować", udrożnienie tego wiąże się z restartem niestety.

To jednak mimo wszystko nawóz dla roślin więc nie ma potrzeby usuwania tego tak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...