Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie obsady w 112l


wisniak165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu mówię że akwarium mam od niedawna, jestem początkujący więc nie krzyczcie.

 

Ok, więc moje pytanie... Czy taka obsada może być? Ewentualnie jakie rybki wymienić/oddać?

 

Powiedzcie mi czy pasuje teraz i jakie rybki musiałbym oddać gdybym zdecydował się na wpuszczenie pielęgnic.

 

Moja obsada:

- 2 glonojady

- 1 piskorek Kuhla

- 2 molinezje

- 2 mieczyki (samiec i samica)

- 4 danio (mam zamiar je oddać, ponieważ z niewiadomych przyczyn co jakiś czas przestają jeść, są słabe i zdychają)

- 4 gupiki (wczoraj okociła mi się samiczka i w kotniku jest ok 30 maluszków)

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieczyki akwarium conajmniej 100 cm długości , danio też potrzebuje dużego zbiornika ( oczywiście mowa o danio pręgowanym ) . Glonojady rozumiem że zbrojnik niebieski jeden myślę to by była dobra opcja ale jeśli to samica i samiec to ujdzie jakoś . Te piskorki z tego co się oriętuje to kilka sztuk i kryjówki . Gupiki to wiadome będzie ich z czasem mnóstwo . Ale najlepiej napisz więcej coś o swoim zbiorniku . Parametry wody itp. bo pod wielkość baniaka to masz mniej więcej napisane , ale druga i najważniejsza rzecz to właśnie woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pielegnic to odpada wszystko poza glonojadami i piskorkiem( podobne parametry do pielęgnic)  ale jak chcesz go trzymać to dokup ze dwa jeszcze. A jak chcesz mieć akwarium biotopowe to wszystko out poza glonojadami. 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody właśnie nie znam :< Zabrakło mi kasy na testy, wiem że to błąd ale właśnie zbieram na nie.

Jedyne co mogę wam powiedzieć to:

- temp wody 25 stopni

- kryjówki są (kokos, roślinki sztuczne i żywe, kamień, muszla)

- podmianę robię co ok tydzień, ok 20% wody

 

Karmię tak:

- rano płatki Ovovit Tropicala

- po południu płatki Ichtiovit Tropicala

- wieczorem płatki Biovit Tropicala (co drugi dzień zamiast płatków daję mrożonkę wodzienia)

 

Do tego czasami tabletki TetraWafer mix dla kirysków i glonojadów.

 

Zapomniałem dodać że pani z zoologicznego wepchnęła mamie dwa sumy rekinie twierdząc że mogą być w tym akwarium.. Ale mam zamiar je oddać bo wiem że nie powinno ich tu być.

 

Podacie mi jaka obsada może być w tym aqwa? Ile jakich rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody masz na stronie wodociągów.

Jak chcesz pielegniczki to proponuje
1+3 Pielegniczka kakadu/ 1+1 Pielęgniczka Ramireza

20 neon innesa

5 x kirys

2x glonojad 

Oczywiscie jezeli woda na to pozwoli 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja osobiście z tego co masz prawie nic( glonojady i piskorki bym zostawił) bym nie trzymał w 112 , lepiej oddać w dobre ręce i zrobić sobie jakaś ładnie prezentującą się obsadę w takim zbiorniczku. Poniżej masz fajny link do obsad w takim zbiorniku może coś sobie wybierzesz http://forum.superakwarium.pl/topic/30649-projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litr%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...