Jump to content

Mam problem prawdopodobnie z bocja wspaniala

Bartek9
 Share

Recommended Posts

Hej. Wczoraj kupilem CALE akwarium okolo 250l. Z rybkami i osprzetem. Wszystko jest ok kazda rybka zyje i nic im nie jest, a przynajmniej tak to wyglada. Mam jedynie problem z bocja wspaniala (prawdopodobnie jest to bocja). Poniewaz przez caly czas "plywa" przy dnie i tylko skrzelami "rusza". Czy to jest ta ryba i czy ona tak ma ? Dodam, ze sa w nim male slimaki, a przynajmniej tak mowil koles od ktorego je kupilem!

Na forum wymagane jest korzystanie z polskich znaków.

post-18261-0-42782200-1379195762_thumb.jpg

post-18261-0-57410700-1379195781_thumb.jpg

post-18261-0-47290900-1379195802_thumb.jpg

Edited by Luna

Znaczy miałem jakieś 150l nalane i stało jakieś 11 dni, a resztę z kranu :/ Ale raczej już żadna nie zdechnie. Bo akwarium stoi u mnie 3 dzień. Czyli mówicie, że bocja jest trochę taką dziwna rybą i pływa cały czas przy dnie i się rusza jak by miała jakiś atak czy coś podobnego ?

Tak czytałem i poprzedni właściciel mi dużo o nich opowiadał. Tylko, że ona potrafi przez 30 min siedzieć w jednym miejscu i to mnie trochę nie pokoiło. A woda tak jak napisałem, około 150l stało w takim "basenie" w pokoju przez 11 dni. A resztę, czyli około 100l musialem nalać prosto z kranu i wiem, że tak się nie powinno robić.

• 4 weeks later...

Spokojnie bocje tak mają...Są rybami przydennymi i już taka ich natura.
Dobrze by było sprawdzić twardość wody i czy nie jest za dużo chloru (kranówka ma to do siebie że jest twarda). Daj czas rybkom niech się zaaklimatyzują.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...