Skocz do zawartości

Dopiero zaczynam - zakup pierwszego akwarium


zamijka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie ;) Planuje zakup akwarium o pojemności 200 l. Nic w sumie więcej nie mogę napisać, bo zupełnie nie wiem, na jakie atrybuty należy zwracać uwagę przy takim zakupie. I tu prośba do Was - czy moglibyście ocenić, czy to akwarium jest warte inwestycji http://alegratka.pl/ogloszenie/akwarium-200l-22736117.html?h=bc4917358f9fc337

Ewentualnie polećcie coś innego. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z linka wydaje się drogie, za tyle to sobie sam złożysz swój zestaw z nowym sprzętem. Filtr własnej roboty? Nie widziałam nigdy czegoś takiego ale nie zaufałabym temu bez dokładnego przeanalizowania. Nie mam typowego akwarium holenderskiego ale wodę wymieniam raz w tygodniu chociaż 10% i nie jest to związane z pracą z filtra ale normalnym nagromadzeniem się szkodliwych związków. Jeśli też zamierzasz chodować ryby to nie wierz w to co pisze ten sprzedający - wymiana wody raz w miesiącu. Nie wiem jak to się ma w przypadku akwarium typowo roślinnego, może wypowie się ktoś kto takie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie co podał Pan sprzedający kupisz akwa jak wyżej z pokrywą i jeszcze firmowym kubełkiem a nie filtrem "własnej roboty"
-http://allegro.pl/akwarium-100-40-50-200l-wroclaw-sosnowiec-i3490263430.html

-http://allegro.pl/lampa-pokrywa-prosta-do-akwarium-100x40-cm-i3477651007.html

-http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e901-mega-promocja-gratisy-i3477627758.html

Ido tego za tą resztę co zostanie, jesteś w stanie kupić sobie jeszcze szafkę pod to akwarium bo na czymś musi stać :) Grzałka i reszta osprzętu wyniesie Cie w zasadzie nie więcej niż 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamijka, RO3 to filtr odwróconej osmozy, do pozyskiwania czystej wody z kranu o zerowych twardościach. To zakup na dalszą przyszłość i niekoniecznie potrzebny. Do prawidłowego funkcjonowania akwarium konieczny jest filtr wewnętrzny, lub zewnętrzny. Poszukaj najlepiej jakiegoś kubełkowego, nie zajmie miejsca w akwarium, ewentualnie kaskadowy. Polecam jednak markowe sprzęty, ze względu na dostęp do części i serwisu. Filtr to podstawa funkcjonowania zbiornika i lepiej kupić porządny. Czasami można trafić na używany, w dobrym stanie i jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to najważniejszy sprzęt w akwarium więc nie radzę kupowac byle czego bo za chwilę może się okazać,że będziesz musiał kupić drugi raz. Tak jak kolega napisał wyżej, przy filtrach markowych jest ogólny dostęp do części więc w razie usterki nie musisz wymieniać całego. Przy takim np. kubełkowym JBL, którego naprawdę polecam, możesz kupić osobno uszczelki, turbinki i praktycznie wszystko, jeśli coś nawali, nie trzeba wymieniać całego sprzetu. Poza tym to sprawdzone produkty, mają długą gwarancję, są solidne. Cena filtra zalezy też od pojemności akwarium jakie chcesz mieć więc chyba od tego trzeba zacząć.

 

Zwróć tez uwagę, że w akwarium potrzebne jest też napowietrzanie. Popularne pompki napowietrzające czyli bąbelki w akwarium są dodatkowym kosztem, a jeśli kupisz już filtr z deszczownicą to masz problem napowietrzania z głowy. Warto na to zwrócić uwagę. Nie wspominając już, że te pompki dość mocno hałasują, jeśli nie kupisz droższej markowej to ten hałas naprawdę może przeszkadzać. Znajomi mają coś takiego i buczy jak stara lodówa, próbują to wygłuszać styopianem ale nadal można szału dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tez uwagę, że w akwarium potrzebne jest też napowietrzanie.

 

Zwróć uwagę, że akwarium jest napowietrzane za pomocą ruchu tafli wody i nie musi być do tego koniecznie potrzebna deszczownica.

Wystarczą te co są dołączone do filtra. Do kaskady się przecież nie da jej podłączyć.

Nie wpędzaj kolegi w dodatkowe wydatki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że akwarium jest napowietrzane za pomocą ruchu tafli wody i nie musi być do tego koniecznie potrzebna deszczownica.

Wystarczą te co są dołączone do filtra. Do kaskady się przecież nie da jej podłączyć.

Nie wpędzaj kolegi w dodatkowe wydatki.

 

Doradziłam tylko użycie i zakup takiego filtra, który będzie także napowietrzał akwarium, dzięki czemu nie ma konieczności zakupu pompki do napowietrzania i chyba jest to oszczędność, a nie zbędny wydatek. Deszczownicę podałam jako przykład, że warto zwrócić na to uwagę. Sama niedawno kupowałam filtr i wiem, że wiele osób nie wie o takim rozwiązaniu i z automatu kupują pompki do napowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popularne pompki napowietrzające czyli bąbelki w akwarium są dodatkowym kosztem, a jeśli kupisz już filtr z deszczownicą to masz problem napowietrzania z głowy.

 

Chodzi mi najbardziej o to zdanie. A jasno z niego wynika, że tylko jak masz deszczownicę to nie potrzebna jest pompka.

No a niestety, nie jest to prawda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...