Skocz do zawartości

Początki są trudne (80 l)


Aga 31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc,zakładam pierwsze akwarium .Kupiłam już cały zestaw Startup 80,akwarium 80l ,filtr hailea model HL-BT700,grzałka tej samej firmy i ten sam model,pokrywę z dwoma świetlówkami 18W.Już jest przygotowane kamyczki ,rośliny, ozdoby,zalane wodą z kranu dodałam już uzdatniacz - Biotopol i Biostarter - Denitrol według zalecanej dawki.Podłączyłam wszystko i chodzi już 3 dni bez ryb.Kiedy mogę kupić rybki i wpuścić woda jest czyściutka,a grzałka nastawiona na 25*C nie wiem czy dobrze ?I jeszcze jedno pytanko czy mogę kupić taki zestaw rybek bo nie wiem czy pasują do siebie i żeby się nie podgryzały :
2 glonojady
8 neonki
4 skalar
2 welony
8 mieczyki
Bardzo proszę o porady :cool:

 

Luna: Poprawiłam Twój temat i przeniosłam go do działu dotyczącego doboru obsad.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział znalazłaś dobry, wystarczyłoby przeczytać podklejone w nim tematy i co nieco by się może rozjaśniło. http://forum.superakwarium.pl/forum/30-pytania-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego-akwarysty/

W dziale z obsadami też pewnie znalazłabyś jakie wskazówki. http://forum.superakwarium.pl/forum/63-od-61l-do-100l/

Dla ułatwienia: obsadę wybrałaś sobie wyjątkowo tragiczną. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki nie dopasowałaś przede wszystkim do litrażu akwarium. Poczytaj sobie trochę o rybkach które byś chciała bo np 

w 80 l nie więcej niż jeden glonojad 

Skalary - 200 240 litrów wiec odpadają na pewno

A obsady do swojego zbiorniczka możesz wybrać z linków wyżej.
Poczytaj na tym forum jest naprawdę dużo informacji ktore Ci pomogą założyć ładne akwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...