Skocz do zawartości

[96l ]Na początku był chaos...


tomeksup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...chaszcze były codziennością w latach 80tych ( nie ubliżając, bo sam miałem takie w tamtych czasach ) ;) Przepraszam za swoje głupie skojarzenia :lol: Naprawdę przepraszam...

Ha ha no tak :oops: . Chaszcze mi się podobają, słaba kondycja niższych partii roślin wygląda naturalniej a opadłe liście tworzą klimatyczny syfek który mógłby przykryć ten brzydki bazalt, również użyłem bazaltu w akwa ale im bardziej zagłębiam się w akwarystyke tym mniej podobają mi się takie sztuczne twory. Twój gust pasuje mi do akwarium Lt ala D.W.. Brak co2 nie dyskwalifikuje nawet najbardziej wymagających roślin. Stożki rotali nadal karłowate a proserpinata palustris zielony nawet przy tafli, możliwe że no3 wysoko.

Edytowane przez Nuanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że Henryk się skończył :( Szkoda go.

Ogólnie kondycja roślin bardzo marna w porównaniu np. do stanu z września:

http://forum.superakwarium.pl/topic/40545-96l-na-pocz%C4%85tku-by%C5%82-chaos/page-2?do=findComment&comment=417847

Pisałeś o przedawkowaniu potasu, wiem. W każdym razie patrząc na ich wygląd - to faktycznie musiał być niezły armageddon.

 

Wiem, że wiele razy pisano już o obsadzie, więc nie będę dalej drążyć jej tematu, bo chyba nie ma sensu...

Dodam tylko, że mając taki zbiornik, kupę zielska i pojęcie o nawożeniu mógłbyś zrobić z tego coś bardzo fajnego.

Na Twoim miejscu zmieniłabym podłoże na piasek, przede wszystkim ze względu na kiryski, które go potrzebują (wizualnie akwarium również by na tym sporo zyskało). Porozsadzałabym inaczej rośliny i dorzuciłabym jakiś ciekawy korzeń, np. red moor wood. Zbrojnik na pewno nie obraził by się za trochę drewna ;)

Ile aktualnie masz W/l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do co tygodniowych podmian dodaję teraz 5mg/l Mg na 10l Ro. Ponadto podaję 7ml profito jednorazowo. Przeszedłem na NH4NO3. 

Parametry wody 22.03.2014 
K=15mg/l 
Po4=2,4-3,6 
kH=6 
żelaza nie podawałem 

Parametry wody 28.03.2014 
K=13mg/l 
Po4=0,8 
Fe=0,25mg/l 
kH=7 


Wnioski 

W ciągu miesiąca żelazo zeszło o ok. 0,15mg/l. Pewnie z gliny ciągną rośliny. 
Zapotrzebowanie roślin na po4 wynosi ok. 1,6-2,8 na tydzień. W ziemi chyba już nie ma. Początkowo przez 6-7 mies. utrzymywał się na poziomie pow. 3,0mg/l 

Potas minimalnie spada. Widocznie w ziemi jest go sporo. Przez ostatni tydzień wogóle nie był dawkowany do akwarium. 

Na heterantherze zniknęły ciemne paski. 
Zniknęły także zielenice, zadziwiające, ani jednej kropki przez tydzień. Wszystko po przejściu na NH4NO3. Hetherantera potrafi urosnąć 5-10cm na tydzień.

 

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchody i obumarłe szczątki roślin oczywiście najpierw w postaci nh3. Teraz gdy rośliny ruszyły to kwestia czasu jak zauważysz braki potasu.

 

No właśnie. NH3 jest formą preferowaną przez rośliny, gdyż przy konsumpcji nie jest potrzebny wydatek energetyczny. Leję te NH4 i testy pokazują 0 po krótkim czasie !

 

Co do potasu to mierzę co tydzień i schodzi 2mg/l/tydzień. W ziemi pewnie jeszcze sporo jest. 

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...