Jump to content

[23L] ogólne


Ola23
 Share

Recommended Posts

Litraż: 23l.

Obsada:

2x gupiki

2x molinezje black molly i słoneczna

3x danio pręgowane

Sprzęt:

- filtr Supermini 280 AQUA SZUT

- grzałka z termostatem HAILEA 50W

Rośliny:

- 3x moczarka kanadyjska

- 1x mech jawajski

- 1x zwartka

- 3x limnofilia

- 4x roślina, której nazwy nie znam

- 2x anubias nana

- 2x bacopa

- 2x pistia

Ozdoby:

- kokos:)

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

wina zawsze stoi po środku krytykę ciężko przyjąć :) ale jak kiedyś powiedziałem 30latniemu facetowi że do 20l tylko gupiki a nie 5 welonek to mnie wyśmiał więc wiadomo ;P a za tydzień przyszedł, że mu wszystkie popadały... ciekawe czemu. Dlatego ty nie rób tego samego co ten dorosły-nieodpowiedzialny chłop tylko pokaż że jesteś mądrzejsza i odpowiedzialna ;)

Link to comment
Share on other sites

ale jak kiedyś powiedziałem 30latniemu facetowi że do 20l tylko gupiki a nie 5 welonek to mnie wyśmiał więc wiadomo ;P a za tydzień przyszedł, że mu wszystkie popadały... ciekawe czemu.

Jak moja koleżanka postanowiła sobie założyć akwarium, wielkości mojego, to prosiła mnie o radę co do rybek. Poleciłam jej gupiki, albo bojownika. To kupiła sobie 2 welonki, bojownika i molinezje :) Potem jej welonki po koleji zdychały, a rodzice dokupywali kolejne:) w pewnym momencie na 23l. miała 5 welonek:) Nikt nie chce bojka przyjąć, a mówiłam jej żeby welonek nie kupowała w ogóle, bo za male akwa, a o bojowniku i welonkach razem, nawet mi przez myśl nie przeszło :) Podobno tak jej sprzedawczyni doradziła. Ehh...:):)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze bym prosiła o mały opis sprzęciku ;) I jakie oświetlenie.

Rybek niestety za dużo, z tych zostaw sobie gupiki. Ale może dałoby się oddać do sklepu czy do większego akwa te rybki, które posiadasz, a tu zrobiło by się krewetkarium?

 

W tym litrażu bardzo ładnie wyglądałby samiec bojownika lub stadko krewetek - red cherry są śliczne, osatatnio zamieszkały w moim akwa ;)

 

Te roślinki, jakie masz pomniejsząją Ci troszkę zbiorniczek, proponowałabym zostawić mech (chyba jest na dnie), anubiasa i kokoska. Te roślinki wyższe może posadź w jednek kupce na tyle.

A tak to dokup więcej jakiś meszków, jakiś malutki korzonek, przywiąż do niego mech, żwirek jeśli kupisz jakiś bardzo drobny kwarcowy to też powiększy Ci optycznie akwarium.

 

Ja tu oczyma wyobraźni widzę jakieś nieduże mcharium z krewetkami :)

Link to comment
Share on other sites

właśnie zastanawiałam się nad platkami, ale nie chce oddawać moich molinezji, chce dokupić te platki, ale boje sie ze mi sie rozmnoza, bedzie wtedy przerybienie itp.....

oddaj molinezje i kup platki :) platki zjedzą swoje potomstwo tak jak molinezje , gupiki i zmienniaki :) to 'Kanibale' czyli zjadają swoje młode wiec przerybienia nie bedzie ..
Link to comment
Share on other sites

noo jasne :) znam to :) a pewnie większe akwa nie wchodzi w gre :)

zastanawiałam się nad większym akwarium, ale to byłoby + kilka litrów, maxymalnie z kilkanaście, bo niestety nie wiem czy mi się w pokoju zmieści. Musiałabym kupić nową półkę, bo ta, którą mam jest na "styk".
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam, ale długo mnie nie było na forum, a w akwarium tyle nowości! Można powiedzieć, że Was częściowo posłuchałam a częściowo nie :/ A więc zacznę od początku...

Przede wszystkim postanowiłam kupić nowe rośliny i kupiłam Hydrofilę wielonasienną, Cabombę i . Jednak mi zmarniała i już jej nie mam :P Obecnie z roślin mam Cabombę, Limnofilę, mech i Hydrofilę. Co do ryb to zrobiłam duże zmiany. Oddałam wszystkie gupiki oprócz pary. Obecnie mam jescze ok. 10 szt. narybku, ale wszystkie rybki są zamówione gdy tylko podrosną :) Kupiłam także platki! :) I dostałam kosiarkę, która szybko podrosła i oddam ją do większego akwarium sąsiada (60l). Wiem, że kosiarki wymagają chyba 100, no ale lepsze 60 niż 23, a poza tym mój sąsiad ma 2 małe kosiareczki więc moja będzie miała towarzystwo. Zdechła mi czarna molinezja i została tylko żółta , chyba ją oddam, bo gryzie i goni mniejsze ryby, jest tylko 1 i łatwiej mi ją oddac bo jest tylko 1szt. Aha no i kilka dni temu zdechła mi krewetka, musze wiec dokupić. A więc podsumowując:

 

Rośliny:

- 3x kabomba

- 1x hydrofila wielonasienna

- 1x mech

- 6x limnofila

 

Obsada:

- 3x danio pręgowany

- 2x gupik

- 2x platka

- 1x molinezja - do oddania

- 1x kosiarka - od oddania

- 1x krewetka - do dokupiena

- 10szt. narybku- do oddania ;)

 

To tyloo :P Zdjęcia będą kiedy indziej, bo teraz nie mam żadnych.

Obsada

Link to comment
Share on other sites

Dołączona grafika

Akwarium tak wygląda obecnie. Obecnie czyli przed zmianami:

- dokupieniem roślin

- zrobieniem groty

- wstawieniem nowego kokosa

W akwa została 1 roślina, a mech zasadziłam tak aby do czasu zmian sprawiał wrażenie że jest więcej rośliek :oops: Za jakiś czas spodziewajcie się nowych zdjęć po zmianach ! :)

 

Obecna obsada:

- 3x danio

- 1x gupik (reszta do oddania)

- 2x platka

- 1x kosiarka (do oddania :( )

- 1x molinezja ( do oddania :( )

 

Rośliny:

- Hydrofila wielonasienna

- malutka żabienica (rośnie przed Hydrofilą)

- pistie

Link to comment
Share on other sites

zmiany w dobrą stronę aczkolwiek moim zdaniem danio mimo rozmiaru są za ruchliwe do takiego litrażu...

 

platki z ciężkim bardzo sercem ok... w paru miejscach czytałem o tym że mogą być 25l... ale nie jestem do tego przekonany. Samice są wielkości dokładnie samców black molly a dla tych przewiduje się przeważnie 80l...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Olu, jak teraz prezentuje się zbiorniczek? Danio mi tam średnio pasuje, platki w sumie też. To jest niestety małe szkiełko, może zdecyduj się jednak na same kreweciaki, albo samego bojowniczka?

 

Hygrofila optycznie pomniejsza Ci zbiornik, może tak same mchy, nie potrzebują dużo światła :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...