Skocz do zawartości

Strukturalne tło wewnętrzne ze sklepy budowlanego


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy alternatywnego tła strukturalnego. Czy nadawało by się na takie tło coś takiego jak zewnętrzny kamień elewacyjny który skleiłbym klejem lub silikonem który nie szkodzi rybom ani nie zmienia parametrów wody. Kamień ten jest w 100% naturalnym kruszcem i nie był malowany sztucznie.

kamien-elewacyjny-zewnetrzny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że silikon nie zmieniałby parametrów wody, jednak czy kamień sam w sobie nie zatwardzałby jej? Pomyśl ile byłoby roboty z czyszczeniem tych szpar i zakamarków z syfu i glonów, wyjmowanie tła z akwarium (dość ciężkiego) mogłoby skończyć się przykrą przygodą.

Niektórzy mają opory przed czyszczeniem tylnej szyby z glonu bo a to rurki idą a to roślin pełno, a co dopiero zabrać się do czyszczenia takiego wynalazku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że silikon nie zmieniałby parametrów wody, jednak czy kamień sam w sobie nie zatwardzałby jej? Pomyśl ile byłoby roboty z czyszczeniem tych szpar i zakamarków z syfu i glonów, wyjmowanie tła z akwarium (dość ciężkiego) mogłoby skończyć się przykrą przygodą.

Niektórzy mają opory przed czyszczeniem tylnej szyby z glonu bo a to rurki idą a to roślin pełno, a co dopiero zabrać się do czyszczenia takiego wynalazku. :)

Masz sporo racji, lecz mimo to spróbuję. Zobaczymy, może okazać się to totalną klapą a może będzie dobrze. Nie jest to zbyt drogie więc sądzę, że doświadczenie jest tego warte. Warto eksperymentować.

 

Edit: Dodam jeszcze, że silikonem właśnie chciałbym zakleić szczeliny pomiędzy kamieniami tak by nic nie mogło dostać się pomiędzy kamienie. Ścianka zainstalowana byłaby na stałe czyli przyklejona do tylnej ściany zbiornika uszczelniona po bokach co uniemożliwiłoby wdarcie się rybkom, glonom czy czemukolwiek za ścianę.

Edytowane przez LuraosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o glony na powierzchni tych modułów, każdy z nich złożony jest z cienkich prostokątnych kawałków kamienia i to pomiędzy te kawałki będzie wchodził brud, zaś na kamykach osiądą glony. Chyba, że będziesz tak prowadził zbiornik, że glonów nie będzie. Wtedy pozostaje tylko kwestia wpływu na parametry wody.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  jeżeli już się zdecydujesz na tło robione samodzielnie , lepiej poszukaj w składach kamienia - płytek z łupka , grubość takich płytek to około 2-5mm .Zajmie ci mniej miejsca w baniaku i będzie łatwiejszy w czyszczeniu.Klejenie silikonem akwarystycznym ,po uprzednim wyczyszczeniu i odtłuszczeniu np.denaturatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj  jeżeli już się zdecydujesz na tło robione samodzielnie , lepiej poszukaj w składach kamienia - płytek z łupka , grubość takich płytek to około 2-5mm .Zajmie ci mniej miejsca w baniaku i będzie łatwiejszy w czyszczeniu.Klejenie silikonem akwarystycznym ,po uprzednim wyczyszczeniu i odtłuszczeniu np.denaturatem.

A tam, poco czyścić takie tło ?? będzie przynajmniej naturalniej wyglądać jak glonem obsiądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj czy kamulce będziesz kleił na spienione pcv , jakie wymiary baniaka

Baniaczek to 120x30x20 (dł, szer, wys) a co do tła to prawdopodobnie właśnie na takim pcv będzie to przyklejone, lecz zastanawiałem się też nad możliwością przyklejenia tego na stałe do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej klej na pcv i to pcv w kolorze czarnym, bo na białym wszystkie niedociągnięcia będą widoczne .Miałem biały i w poprzednim baniaku i nie polecam.Baniak 120cm długi to lepiej podziel tło na dwie częsci ,bo możesz mieć trudności z włożeniem do akwa ,dzielenie nie musi przebiegać w linii prostej ,ale tak żeby  na przecięcie przykleić kamulece .Klej na pcv dlatego że klejenie bezpośrednio na szybę ( brak kleju pod kamieniem , a przy pracach pielęgnacyjnych stuknięcie w niego spowoduje rozbicie szyby).Kup tylko nieprzeterminowany silikon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowo próbowałem zrobić coś takiego do malutkiego akwarium 12L. Efektu końcowego jeszcze nie ma, bo zastała mnie noc, ale coś już widać.. coś się rysuje. obaczymy co będzie jak jutro dokończę. Wrzucę pare fotek z tego co do tej pory zdziałałem.
 
Kamień to łupek z ogrodu (pomyślnie przeszedł test octu) połupany na małe płaskie kawałki młotkiem. Przyklejam go do tego co miałem pod ręką a jest to kawałek pleksiglasu który zmatowiłem papierem ściernym oraz odtłuściłem. Jest on niestety przezroczysty, lecz jutro pomaluję go od tyłu czarnym sprejem. Wymiary tego "czegoś" to 28,5x19 cm.

SAM_0497.JPG

 

SAM_0496.JPG

 

SAM_0492.JPG

 

Główną motywacją była nuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś na świeży silikon (te pozostałe "fugi" pomiędzy łupkami) zasypać piaskiem. Tło nadal miałoby ten efekt głębi, a ta czerń nie rzucałaby się tak w oczy.

 

Świetny pomysł. Czekam na dalszy rozwój (zapomne o temacie, podczas robienia aktualki napisz mi PW z linkiem). Chyba mnie natchnąłeś do czegoś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale trzeba mieć zgrabne palce. Ja ze swoimi nie dałbym rady :).

Pley od czego są narzędzia? ;D Pensetka, kawałek patyczka, mała strzykawka i damy rade. Lecz problem i tak będzie nie tyle z wykonaniem co z materiałami, ponieważ nie mam piasku pasującego kolorystycznie do tej aranżacji. Postaram się znaleźć jakiś zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek rudy z lasu- powinien się nadawać :D.

 

Zobaczę jak będzie to wyglądało po pomalowaniu tylnej ścianki na czarno i wtedy będę próbował.. Wpadł mi przed chwilą do głowy pomysł zmielenia na pył kamieni które obsadzam na ściance.. Kolorystyka byłaby zachowana i ciągle byłby to kamień a nie piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj proponował bym nadal wizytę w składzie kamieni może dorwiesz większe gabarytowo łupki, bo na większej powierzchni takie drobne elementy nie będą wyglądały dobrze. Zasypywanie spoin piaskiem lub tłuczniem z łupka nie polecam lepiej kleić łupek tak żeby poszczególne elementy zachodziły delikatnie na siebie . Każde zabrudzenie silikonem kamulca będzie póżniej widoczne , lepiej ostrożnie .Silikon nie za bardzo  pokrywa się glonami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banio61 to co robię teraz robię nie jest na poważnie i nie jest efektem końcowym. To tylko takie na próbę z nudów robione :) . Co do łupka ze składu, to problem jest taki, że nie ma za bardzo w mojej miejscowości miejsc z takimi rzeczami, będę musiał poszukać na własną rękę w lesie czy na polu.

 

Klejenie tego maleństwa właśnie skończyłem. Doświadczeniem podzielę się później :)

 

IMAG0680.jpg

 

IMAG0681.jpg Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło całkiem przyzwoicie.

Ciekawy jestem jak będzie ( by wyglądało ) w akwarium.

Sławku będzie :) Mam tylko problem z podłożem. Mam do dyspozycji grys bazaltowy o dość dużej granulacji lub jasny drobny piasek. Nie wiem co bardziej będzie pasowało. W zbiorniku chcę trzymać krewetki, więc czarny bazalcik byłby ok, ale granulacja jest za duża. Nie mam obecnie jak kupić czy skąd wziąć drobniejszego bazaltu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...