Skocz do zawartości

Co to za glony?


kriu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pojawiły mi się ostatnio takie oto glony:

http://nwpei.prz.rzeszow.pl/~mgamrac/DSC06849.JPG

http://nwpei.prz.rzeszow.pl/~mgamrac/DSC06850.JPG

Są bardzo króciutkie, praktycznie nie odstają od liści. Wyglądają jak zielenice ale mają zabarwienie bardzo buraczkowe. Nie widać tego za bardzo na zdjęciach. Czy zielenice mogą przyjmować takie kolory? Częściowo są też chyba podobne do okrzemek. Sam nie wiem co to jest.

Proszę o pomoc w identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

Te glony wygladaja mi na okrzemki, pojawiaja sie na roslinkach nie dlugo po zalozeniu akwarium, w momencie kiedy dojrzewa. Moze tez to byc problem za slabego oswietlenia zbiornika. Moje zniknely samoistnie po okolo dwoch tygodniach,a jak za bardzo przyduszaja roslinki, to usun je "mechnicznie" z listkow, bardzo latwo schodza mozna je zetrzec palcami. Mysle ze czestsze podmiany wody tez nie zaszkodza :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

Te glony wygladaja mi na okrzemki, pojawiaja sie na roslinkach nie dlugo po zalozeniu akwarium, w momencie kiedy dojrzewa. Moze tez to byc problem za slabego oswietlenia zbiornika. Moje zniknely samoistnie po okolo dwoch tygodniach,a jak za bardzo przyduszaja roslinki, to usun je "mechnicznie" z listkow, bardzo latwo schodza mozna je zetrzec palcami. Mysle ze czestsze podmiany wody tez nie zaszkodza :)

pozdrawiam

Akwarium jest na pewno już ustabilizowane - ma ok. 3,5 miesiąca. Dziwi mnie natomiast kolor glonów - wyraźnie buraczkowy - dlatego nie mam pewności czy to okrzemki. Co do światła to niedawno dodałem świetlówkę, co prawda tylko 8W T5 ale zawsze coś. Teraz mam 15W + 8W + listwa 12 LED białe.

Może właśnie powodem pojawiania się tych glonów była zmiana oświetlenia?

Poza tym ostatnio dodałem do wody nawozu w płynie (Sera florena) ale w dawce 1/3 zalecanej - a więc bardzo małej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oświetlenia o 5W do góry i włożeniu pod korzenie tabletki nawozu "SERA flore Plus", pojawiły się w dużej ilości glony, tyle, że zielenice. Oczywistą sprawą jest, że oświetlenie ma bardzo duży wpływ na kondycję roślin i ewentualne pojawiające się glony, podobnie jak ilość pierwiastków odżywczych dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tymi glonami, tyle że u mnie dodatkowo wyrastają na liściach te takie glony podobne do trawy. Używam chemicznych antyglonów i zbrojników, ale one nie słyną ze zbytniego apetytu. A stosowanie chemicznych antyglonów prawie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...