Skocz do zawartości

TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Za jakieś niecałe 2 tygodnie startuje moje 112l, nie chcę za bardzo BW (chociaż się zastanawiam) ale mam kilka pytań. Otóż, planuję obsadę i tutaj na forum SA znalazłem biotop Peru(http://forum.superakwarium.pl/topic/30649-projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litr%C3%B3w/

)

, który zainspirował mnie do poszukiwania rybek z tego rejonu i bardzo mi odpowiada, ponieważ jestem napalony, przepraszam za sformułowanie, jak stonka na wykopki, na Pielęgniczkę Kakadu i choćby nie wiem co będę je miał... ;-), ponad to planuję kiryski panda i teraz pytania, czy na dno mogę dać piasek z rzeki (Lubrzanka woj. świętokrzyskie) bardzo fajny ciemny piasek, oczywiście go "wyczyszczę" jeżeli mogę dać taki piasek to czy nie będą mi gniły rośliny od braku przepływu wody w podłożu, (chcę rośliny: Althernanthera reineckii, Bacopa, Cabomba, Echinodorus martii). załączam piasek o który się rozchodzi, czy lepiej w miejscach gdzie będą roślinki dać żwirek ale prawdopodbnie kiryski tak przekopią dno, że będzie misz-masz.  Drugie pytanie czy robiąc owe Peru mogę do obsady dać Zbrojnika niebieskiego(którego nie ukrywam ale bardzo bym chciał ale nie pochodzi z tamtych rejonów) jeżeli nie to trudno. 

A teraz dane techniczne, akwa 112l 80x35x40, filtr: Aquael FZN-3 ( w filtrze będzie zamiast jednej gąbki ceramika), grzałka: Aquael ComfortZone150W, oświetlenie (pokrywa diversa) 2x18W + 15W(dołożę). Planowana obsada 1+2/3 Kakadu, 6-8 Kirysek Panda a na środek prawdopodobnie bystrzyk ozdobny(Hyphessobrycon bentosi). nawożenie i inne parametry na razie rzecz wtórna ponieważ akwa dopiero będzie satrowało.

 

post-1464-0-72592000-1376464067_thumb.jpg

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach jak dobrze wypłuczesz i wyparzysz powinien być ok (pod warunkiem że nie zatwardza wody - tutaj jakiś test by się przydał). Pod korzenie roślin możesz dać kulki GT. Do tego jakieś ślimaki do przekopywanie podłoża i nie powinno być problemów.

W filtrze podział zrób raczej w poziomie (dołem ceramika, na górze gąbka), jak dasz jeden kosz ceramika, drugi gąbka to woda popłynie tam gdzie będzie miała "lżej" - ominie gąbkę więc filtracja mechaniczna będzie znikoma.

Zbrojnika jak bardzo byś chciał to możesz wrzucić, dobre są do akwariów typu LT bo duże ilości nawozu produkują.

A jak z twardościami wody u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych wodociągów Warszawa na śródmieście wynika że mam średnio twardą wodę( http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/twardosc-wody ) chociaż jak będę stawiał akwa to wleje demineralizowanej sporo. Część z mojego małego akwa(żeby to w ogóle zaskoczyło). A jeżeli chodzi o filtr, to racja w poziomie tę ceramikę. A ten zbrojnik to nie jest jakaś mega konieczność bardziej mi zależy na Kakadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak będzie BW :smile: i mam kilka pytań, bo czytałem, nie tylko na SA, że Apistogramma Cacatuodies nie występuje w BW, zaś na innych stronach że może być w BW. To samo z M. Ramirezi i Ancistrus Dolichopterus... Ale doczytałem, że teoretycznie Hemigramus Erythrozonus (jako ławica) może być w BW. I teraz pytanie co ze zbrojnikowatych i pielęgniczkowatych mogę dać żeby zostawić Hamigramusy. A zależy mi nań bo nie chce żadnych Paracheirodonów. 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tym temacie prowadzę poniekąd monolog... ;-) ale nic to, może ktoś będzie chciał podyskutować. Wystartowało 112l (80x35x40) tak jak w poprzednim poście będzie(pod kątem fauny) BW - Ameryka pd.

Sprzęt:

Filtr: Aquael FZN-3 (a w nim wata zamiast gąbki, ceramika Aquael, i torf Filtusa),

Światło: świetlowka Polamp Daylight 6500K(18W) i Aqua-Glo 18000K (20W), z tego co wiem 38W wystarczy do BW.

Grzałka: Aquael Comfortzone 150W

Dno: piasek ze sklepu.(niestety ten z rzeki się wyjątkowo nie nadawał... :-( )

Flora:

Nurzaniec, Mikrozorium, Bakopa, Rogatek, (i znajomy mi dał) coś co przypomina Lieopsis i coś plywające.

Woda:

Zamówiłem dopiero testy, będą w tym tygodniu.

temp. 26st.C

Ozdoby:

Kokos, kilka szyszek olchy, (w zalączniku korzenie(mają po ok 60-65cm),ktore się pojawią w przyszłym tygodniu(czekają na spreparowanie)), i tez w przyszłym tygodniu liście dębu wrzuce.

Fauna:

bedzie jak dojrzeje.

post-1464-0-97217300-1378199270_thumb.jpg

post-1464-0-57857800-1378199281_thumb.jpg

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia:-) Pod taflą wody pływają korzenie i czekają na swobodne zatonięcie:-) Jeżeli nie zatoną w 2 tyg. wówczas będę myślał jak je osadzić na dnie. Z roślinek zostaje tylko rogatek i coś co pływa pod taflą.  W przyszłym tygodniu barwię wodę i preparuję wielki korzeń :-) (Jeżeli nie ten dzial to proszę moderatora o przesunięcie, bo wydaje mi się, że raczej będzie to opis mojego baniaka;-) )

post-1464-0-12721100-1378371211_thumb.jpg

post-1464-0-05609500-1378371250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...