Skocz do zawartości

Przekrwione welony


astra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być? Wczoraj wszystko było w porządku, a dziś 2 welonki są przekrwione. Jak im pomóc?

 

Akwarium ma 125l. Normalnie obsada to 2 glonojady i 4 welony, niestety od 2 tygodni mam 3 dodatkowe welony  (mojej cioci zaczęło cieknąć akwarium). Filtr jest od akwarium 250l, czyszczony co 3 dni. Raz w tygodniu robione są podmiany wody (30%). Nie ma roslin, bo welony wszystko wygrzebywały

 

 

e06h.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
lzxf.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Uzupełnij brakujące informacje.

 

Podaj wszystkie dane na temat warunków życia ryb, tak jak w poniższym wzorze:

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

Edytowane przez astra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji o akwarium. Parametry, obsada, litraż, porządki w akwarium. Oraz zdjęcie całego akwarium również może się przydać. Wygląda to jakby się gdzieś obdarły.

Uzupełniłam trochę informacji, nie wydaje mi się żeby rybki się obtarły, to nie są rany.Ryby nie mają naruszonej łuski. Biały welon ma przekrwiony ogon, nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciach ( cały czas pływa przy wypływie wody z filtra). Druga rybka na tych przekrwieniach ma cos jakby szron.

 

 

Przepraszam, ale nie mam s z kreseczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew je zalała jak zobaczyły w jakich warunkach muszą żyć :-?  Obsada tragiczna nawet bez tych 3 tymczasowych welonów.  

 

Może to być zapalenie przewodu pokarmowego, u welonów często dochodzi do takich właśnie wylewów podskórnych przy tym schorzeniu, czym je karmisz? 

Druga opcja to silny stres.

Na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne, bo ewidentnie są to podskórne nacieki. Poza tym obtarcie u dwóch ryb jednocześnie mało prawdopodobne, chyba że miały jakąś "ustawkę"  :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...