Jump to content

Czy ta rybka będzie...


Recommended Posts

... miała małe??Jest dużo mniejsza od innych neonków z akwa i od kilku dni ma taki brzuch i skrzywiony ogon troszkę. proszę o pomoc.(ta rybka to neonek)

 

oto fotki.

tylko takie udało mi się zrobić.

 

http://img10.imageshack.us/img10/8769/rybka2.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/1329/rybka1.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/6945/rybkav.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posocznica - Ryby stają się blade, apatyczne, mają rozdęty brzuch, ryba przebywa pod powierzchnią wody, częściej jednak można ją spotkać ukrytą w kącie akwarium, między gęstymi roślinami (w ten sposób łatwo "przeoczyć" tę chorobę). Oczy ryby są wyłupiaste, brak innych objawów (brak ropni i guzków). Na skórze widoczne rozjaśnienia, mogą występować płaskie bąble pod skórą. Łuski są nastroszone, niekiedy uszkodzone. Pokrywy skrzelowe są u niej odstające, niekiedy występuje ich zmatowienie. Jamę brzuszną wypełnia ciecz wskutek czego całe ciało ma rozdęte. Nitkowate odchody, w okolicy odbytu pojawia się niekiedy zaczerwienienie. W bardzo zaawansowanym stanie może pojawić się deformacja szkieletu.

 

Jeśli twój neon ma takie objawy...to niestety już z tego nie wyjdzie, choroba jest nieuleczalna, zaleca się wręcz uśmiercenie chorej rybki..

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie odłów chorą rybkę bo w najgorszej w sytuacji zachoruje cała obsada i zdechnie jeśli to na pewno posocznica

lepsza jest utrata jednego neonka niż całej obsady....

 

jeśli masz akwarium kwarantannowe to super, jeśli nie to możesz ja odłowić nawet do dużego słoika, ale pamiętaj o jakimś napowietrzaniu i czymś do ogrzania, chociaż teraz jest tak ciepło na dworze ze powinno być ok, obserwuj ją, jeśli nei zdechnie w najbliższym czasie i jej stan sie unormuje to dopiero wpuść ją do pozostałych ryb

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...