Skocz do zawartości

Restart i kilka dylematów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje akwarium po umyciu wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. W związku z restartem mam kilka dylematów.

1. Woda ma parametry:

pH 6,8-7,2

KH 15-20

GH 14-28 (raczej bliżej 14)

Mam dylemat w jaki sposób zmiękczyć wodę i obniżyć pH. Wiem, że mogę to zrobić za pomocą np. torfu lub 

kationitu wodorowego. Który z nich wybrać? Nie chciałbym z bardzo zabarwiać wody, wiec chyba lepszy byłby kationit tylko jaki jest jego wpływ na pH?

2. Rośliny:

Obecnie posiadam 2 gatunki roślin bliżej mi nieznanych, jednakże chciałbym urozmaicić szatę roślinną. Jakie rośliny polecacie dla początkującego akwarysty?

Czy nawóz ze związkami żelaza wystarczy na utrzymanie roślin  w dobrej kondycji?

3. Obsada:

W zbiorniku znajdują się 2 samce miedzika obrzeżonego (Hasemania nana), które przetrwały atak choroby. Chciałbym znów zarybić baniak tylko nie wiem jakimi rybami. Planowałem kupić 8 kirysków (najprawdopodobniej spiżowych), 10 neonów innesa, 10 neonów czerwonych. Na tym moje plany się skończyły i nie wiem co można by jeszcze dodać. Jakie ryby pasowałyby jeszcze do mojego akwa?

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże mi rozwiązać moje dylematy. :)

 

post-17831-0-20223800-1374425766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć szyszek olchy lub/i liści dębu w odpowiednich ilościach.

Co do neonów to się zdecyduj, czy innesa czy czerwone, uwierz mi na słowo że lepiej wygląda 20 neonów innesa/czerownych niż 10 innesa i 10 czerwonych .

PS. jakie wymiary baniaka, a i co tak zielono w akwa ?:D

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczanie wody przez torf mocno ją zabarwi. Jeśli nie interesuje cię takie rozwiązanie i zależy ci na kryształowej wodzie  to albo kup filtr Ro, albo dostosuj faunę pod panujące warunki. W tym przypadku wybrane przez ciebie kąsacze odpadają, chyba  że precyzyjnie określisz GH. Ten zakres który rzuciłeś wskazuje na średnio twardą i bardzo twardą wodę i tylko się można zastanawiać jak blisko tych 14 st. d rzeczywiście jest. Na Twoim miejscu o ile nie będziesz inwestował w RO, jeśli wartość GH nie przekracza tych umówmy się - 20 stopni i zależy ci na roślinniaku, trzymałabym tu żyworódki (gupiki lub zmienniaki) i prystelki (15-20szt)+ kiryski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...