Skocz do zawartości

Akwarium 122l - początek...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świerzakiem, troche przeleciałem forum i widze że jest temat jak zalozyć akwarium, ale nie ma typowego opisu jak ktos to robił od zera. I właśnie stad ten temat. Chce postować tutaj razem z rozwojem mojego akwarium. Więć zaczynamy.
RYbki chciałem mieć już jakiś czas temu, ale różnie to bywało. Ale jedne w pis na popularnym portalu społecznościowym i już mam akwarium i prawie cały osprzęt. Za symboliczne pieniądze udało mi sie nabyć(jutro bedzie w domu):
- akwarium około 122l
- filtr zewnętrzny marki TetraTec(na chwile obecna wiem tylko że dobrze ogarniał ta ilość wody)
- jakąś grzałke z termostatem
- termometr
- żwirek jakiś święcacy, pare roślinek, jakąś kore
- inne pierdoły potrzebne na początku :)
- "resztki rybek" jakie mu zostały, pare neonek-jesli nic nie pomylilem
Jutro moją przygode rozpoczne od ogarnięcia calego akwarium i przygotowania do zalania woda.
Na wstępie kupie może około 10sztuk rybek(nie wiem jeszcze jakie) i zobacze jak to m ibedzie wychodzilo na poczatku i jak sie bedzie dobrze krecilo to bede staral sie regularnie dokupowac jakas obsade.
CDN.
 
PS. Wszelkie uwagi mile widziane/fotki też sie pojawia.
 

Ja polecę Ci zapoznać się z regulaminem, który akceptowałeś przy rejestracji. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie to jeszcze raz wróć do tematów o zakładaniu akwarium, bez przelatywania a ze zwróceniem uwagi na takie zagadnienia jak dojrzewanie akwarium, cykl azotowy. Oprócz tego zastanów się jakiego typu miałoby to być akwarium i pod tym kątem poczytaj o wystroju, roślinności, obsadach i wymaganych przez nie parametrach wody, oświetlenia itp. Do rybek tak się nie spiesz, masz na to jeszcze sporo czasu. Pośpiech może tylko sprawić, że doprowadzisz do jakichś problemów w zbiorniku, kłopotów z chorującą i padającą obsadą. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...