Jump to content

czyszczenie filtra kaskadowego


Recommended Posts

Szukałam szukałam i nie znalazłam - na forum - moje pytanie brzmi: jak często należy czyścić filtr kaskadowy? Z informacji internetowych dowiedziałam się, że jest to filtr pośredni między wewnętrznym, a zewnętrznym. W tej chwili posiadam filtr wewnętrzny i czyszczę go co kilka dni i wiem, że nie jest to najlepsze dla równowagi zbiornika. Niestety taki był w zestawie, póki co czyści, akwarium jest bez glonów i jest ok. dodatkowo posiada deszczownicę i to chyba jego atut, ale z czasem chciałabym go wymienić. Niestety zewnętrzny jest dosyć drogi, a kaskadowy ma cenę do przyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

ja mój czyszczę tak- co miesiąc jedną stronę filtra, gdzieś tak wyczytałem i tego się trzymam

Nie bardzo rozumiem co to jest jedna strona filtra...

Ja mam przy 126 l filtr kaskadowy Aqwa Clear 50 (200) wydajność ok. 750 l/h, jestem z niego średnio zadowolony choć mam już drugi taki sam od 10 lat ;) A moje średnie zadowolenie wynika z tego, że wymaga on czyszczenia co mniej więcej 2 tygodnie (w dużej mierze zależy to od wielkości obsady). Generalnie można rzadziej ale ja czyszczę przy podmianach wody co 10-14 dni. A czyszczenie polega na wypłukaniu wszystkich wkładów filtracyjnych + umycie obudowy, rurek i turbinki ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli generalnie widzę, że skoro ja czyszczę swój powiedzmy raz w tygodniu, a wy swoje co 10-14 dni to większej różnicy nie ma. Hm... w takim wypadku nie wiem co zrobić. Dzięki za informacje :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pielęgnice i przerybienie czyli dużo jedzą i dużo... Więc czyszczę częściej (co nie znaczy, że to bezwzględna konieczność), filtr kaskadowy nie zajmuje miejsca w aqwa, nie widać go i można tam władować więcej różnego rodzaju wkładów filtracyjnych.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno być problemu jeśli wybierzesz filtr o podobnej wydajności jak ten mój (jest kilka firm na rynku a pozostałych nie miałem okazji używać) 112 a 126 l to praktycznie to samo. Pamiętaj, że pod kaskadę musisz wyciąć pokrywę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...