Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od dzieciństwa chciałem posiadać akwarium. Przyszedł w końcu czas na realizację marzeń. Na początek myślałem o takim zestawie:

1. Akwarium proste 80x35x40 - 112l

2. Pokrywa 80x35 z oświetleniem 2x18W,

3. Filtr Aquel turbo 350l lub Aquel Turbo 650l,

4. Grzałka Elite Hagen 100W z termostatem,

 

Jeśli chodzi rybki to chciałbym mieć: neony innesa, danio lamparcie, molinezja black molly, kiryski pstre, razpora klinowa.

 

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych akwarystów:

1. Czy wymienione powyżej filtry są dobre i czy ten 350l da rade filtrować akwarium 112l ?

2. Czy wymieniona grzałka 100W wystarczy na takie akwarium? ( w mieszkaniu mam temperaturę około 19ºC-21ºC zimą latem oczywiście jest cieplej)

3.. Czy nie myślę o zbyt wielkiej ilości gatunków jak na początek i tą pojemność akwarium ?

 

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi nawet te bardzo krytyczne ;-)

 

Z poważaniem

mo81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wydaje się dobry na pierwszy rzut oka, ale...

1. Zainwestuj w filtr zewnętrzny - nawiasem pisząc filtr powinien mieć wydajność 4-5x większą od pojemności akwarium, czyli jeżeli się uprzesz, to już lepiej drugi wymieniony, chociaż znajomy ma wydajny 650l/h w 63 litrach i stale brudną wodę, no i musi dodatkowo napowietrzać (ale to już kwestia opieki chyba, mimo to lepiej dmuchać na zimne).

2.Nie jestem pewna - sama mam taką, ale znowuż u mnie w mieszkaniu jest zimniej niż u Ciebie, więc się nie wypowiem.

3. Danio, razbory, neony to ryby stadne. Za dużo ławic - wybierz jeden z tych gatunków. Osobiście wybrałabym danio lamparcie - dorosłe pięknie się prezentują, ale to Twoje akwarium i Ty zdecydujesz. Molinezje i kiryski wydają się O.K.

4. Nie zapomnij o roślinkach - wybierz mało wymagające i "sprzątające" akwarium - mile widziane wszelkie paprotki, nurzańce, rogatki, moczarki itp. I zwartki oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...