Skocz do zawartości

co z tym bojownikiem - pomózcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zapytanie dotyczące bojownika. Nie wiem czy to normalne, Bojownik ma taka jakąś większą "gule" o ciemniejszym kolorze nad tymi przednimi płetwami? Pływa i je normalnie nie ociera sie o nic tyle ze jak go kupiłem nie miał czegoś takiego...co to jest??

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go dobij. I tak niedługo padnie , albo operacja, ktoś już to robił na forum

kurcze mam go 2 tygodnie, czy to coś wynika z moich błędów czy kupiłem chorego?? i co to jest?? czy zarazi tym inne ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zarazi.

 

Tego nie wiem jakiego go kupiłeś i nie wiadomo nic o zbiorniku

tutaj jest wszystko na temat zbiornik testy robiłem tylko na azotany i jest Ok ( nie pamietam bo to w akwarystycznym mi robili)

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=6560

 

jak sie ta choroba nazywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "gula" to jego brzuch, monstrualnie powiększony.

Albo go strasznie przekarmiasz, albo dajesz mu niewłaściwy pokarm i ma tzw. nagromadzenie gazów, albo to posocznica.

 

Czy ma nastroszone łuski albo wytrzeszczone oczy? Na zdjęciu tego nie widać, ale wolę zapytać.

 

Przynajmniej 3 dni ścisłej głodówki, temperatura podwyższona do 30 stopni i kąpiele w soli gorzkiej powinny pomóc, o ile to przekarmienie lub nagromadzenie gazów (o ile nie jest zbyt zaawansowane).

 

W międzyczasie obserwuj uważnie rybkę. I pisz, co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest narośl, tylko rozdęty do granic wytrzymałości brzuch.

 

Chciałabym się dowiedzieć czegoś o karmieniu

 

 

Prov, skoro mieszkasz w Warszawie, to masz możliwość wizyty u rybiego weterynarza. Podawałam namiary na adresy 2 klinik, gdzie takowi przyjmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "gula" to jego brzuch, monstrualnie powiększony.

Albo go strasznie przekarmiasz, albo dajesz mu niewłaściwy pokarm i ma tzw. nagromadzenie gazów, albo to posocznica.

 

Czy ma nastroszone łuski albo wytrzeszczone oczy? Na zdjęciu tego nie widać, ale wolę zapytać.

 

Przynajmniej 3 dni ścisłej głodówki, temperatura podwyższona do 30 stopni i kąpiele w soli gorzkiej powinny pomóc, o ile to przekarmienie lub nagromadzenie gazów (o ile nie jest zbyt zaawansowane).

 

W międzyczasie obserwuj uważnie rybkę. I pisz, co się dzieje.

Pokarmy:Sera bettagram; Tetra gupyy na przemian 2 razy dziennie rano kolo 8 i wieczorem około 20 ( resztę czasu jestem poza domem)

Łuski: normalnie jak go kupiłem był dużo jaśniejszy ogon mia ładny ale reszta tułowia była jasna, teraz jest ciut bardziej wybarwiony ale bez rewelacji

na weekend majowy nie jadł 2 dni bo wyjechałem,

 

rybka jest bardzo spokojna jak rusze tylko pokrywa podpływa po jedzenie. ten pierwszy pokarm jak jadł to wypluwał... od tygodnia stosuje C02 plantis i wlewam JBL ferropol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy o nowotworach takie coś w 3 dni potrafi się zrobić. Ja też stosuję w większości suche pokarmy, gdyż są najbezpieczniejsze i nie mam żadnych chorób w akwa, dlatego uważam że to na 200 % nie to . Tak jak pisałem rybkę bym dobił , ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy o nowotworach takie coś w 3 dni potrafi się zrobić. Ja też stosuję w większości suche pokarmy, gdyż są najbezpieczniejsze i nie mam żadnych chorób w akwa, dlatego uważam że to na 200 % nie to . Tak jak pisałem rybkę bym dobił , ale to tylko moje zdanie

to się zrobiło jakoś w 3 dni, a takie coś może być od CO2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest oczywiście rybkę dobić.

 

Ja nie twierdzę oczywiście, że bojownika da się wyleczyć, ale trzeba próbować.

 

Mój bojownik miał nowotwór i był operowany; w ciągu 4 miesięcy guzek urósł do wielkości małego groszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie cos w sieci. spróbuje:

 

Nadmierne nagromadzenie gazów w ciele rybki

Przyczyna:żywienie pokarmami zwietrzałymi, ciężkostrawnymi, przeterminowanmi, zła lub nieprawidłowa dieta

Leczenie: znaczne podwyższenie temperatury. Najlepiej przenieść rybkę do szpitala, zapewnić czystą wodę częstymi podmianami.Temperatura może przekroczyć 33 stopnie. Datkowo należy 3xdziennie zrobić kąpiel krótkotrwałą w siarczanie magnezu czyli soli gorzkiej. I najważniejsza sprawa: w miarę możliwości masować brzuszek rybki okręznymi ruchami palcem wskazującym oraz kciukiem. Bardzo ważne jest, aby Ryba się wypróżniła!

Przebieg: rybka na skutek nadmiernego nagromadzenia gazów w okolicach przewodu pokarmowego staje się bardzo gruba, (wyglada to nastepująco: http://www.Bojownik.pl/index.php?showtopic=2097&hl=) coraz bardziej osowiała, w koncu całkowicie przestaje pływać. W końcowym stadium wszystkie naturalne funkcje stają sie dla rybki bardzo uciążliwe, w efekcie czego rybka mocno cierpi. Chorba rozwija sie powoli, a szybka reakcja pozwoli uratować zaatakowaną rybkę.

Uwagi dodatkowe: tylko szybkie rozpoznanie pozwala na uratowanie, zbyt późna diagnoza powinna prowadzić do szybkiego uśmiercenia w celu oszczędzenia cierpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem lekarzem i oczywiście też mogę się mylić, dlatego wcześniej już napisałam o możliwości wizyty u weterynarza.

 

Prov, masz jeszcze jakieś zdjęcia? Z przodu, z góry?

w mojej galerri są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak jak pisałem rybkę bym dobił...

Akwarystą trzeba się urodzić...

...

Brawo! :lol: Nożyce ,pęseta i tasak :o

No i co z tym bojownikiem :? mój kiryśnik miał coś takiego bo się nowym żarłem przeżarł,ale po kilku dniach puścił bąka (sam widziałem) i przeszło mu...aha wtedy nażarł się żywego pokarmu czerwonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, ja obstawiam ze to gazy... wyglada jak moje sadło po kilku piwkach ;) jutro kupie sól gorzką dzis juz podkrecilem tempraturę, nie wiem co z tymi masażami bo jak je robiłem na reku to mi spadł:(((zył, ale jest w ciężkim szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...