Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu osprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczy. To mój pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni post tutaj, jako że mam zamiar zacząć przygodę z akwarystyką.

 

Do rzeczy.

Muszę podjąć szybką decyzję na temat zakupu sprzętu, który polecił mi znajomy. Sprzęt jest używany, bo uważam że taka opcja jest korzystniejsza (zwłaszcza na początek przygody).

 

Sam miałem ostatnie akwarium przeszło 10 lat temu i ze sprzętem jestem na bakier, a jak mówiłem, sprawa jest dosyć pilna...

 

Oto rozpiska jaką otrzymałem:

Akwarium 120x40x50

Tło (naturalny łupek)

Filtr HAILEA BT700 (690L/H) (2 sztuki) 

Filtr Kaskadowy HBL 701 (600 L/H +skimmer) 

Filtr Narożny PENN PLAX Clear - Free 

Głowica AQUAEL MK – 650 

Napowietrzanie HAILEA ACO – 9602(podwójny)

Kamienie napowietrzające, listwa, wężyki JBL 

Termometr Precyzyjny 

Odmulacz Bateryjny HAP- PET 

Pokrywa – 120x40

 

Chciałbym zasięgnąć rady ile warto byłoby zapłacić za taki zestaw i czy w ogóle wszystko trzyma się ze sobą kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby używania tylu filtrów. Wystarczy jeden dobry kubełek. Jeśli chodzi o filtry jak np. HAILEA BT700 to nie są one zbyt przyjazne człowiekowi, gdyż ich czyszcenie i ewentualna wymiana gąbki filtracyjnej jest katorgą. Znacznie lepiej zdają egzamin filtry takie jak np. T-HEAD firmy Aqua-Szut.

Powiedz jeszcze coś o oświetleniu, bo jeśli jest tylko to standardowe w pokrywie czyli pewnie 2x15W albo 2x18W to troszkę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30W do akwarium 240L to stanowczo za mało. Przy takim litrażu powinieneś mieć minimum 100-120W/L aby zapewnić przyzwoite warunki roślinom. W takim wypadku nie opłaca się raczej kupować plastikowej pokrywy ze sklepu. O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie własnej z dużo lepszym oświetleniem lub np. zlecenie wykonania takiej stolarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szkło nie wygląda za dobrze, ciekawe jak bardzo porysowane pod tym brudem. Oświetlenie i tak w zasadzie do wymiany (na pewno niebieska świetlówka jak zamierzasz mieć rośliny w akwa, zależy jak stara jest ta druga), mocowania w złym stanie - trochę dłubania. Filtry to nic specjalnego, na początek może by i przeszły, ale tyle sprzętu w zbiorniku nie zachwyca. Ewentualnie wykorzystać z jeden (ten narożny) do filtracji mechanicznej i zainwestować w kubełek do biologicznej. Napowietrzacze w zasadzie zbędne, odmulacz na baterie to też tylko gadżet - to samo zrobisz kawałkiem rury i wiadrem.

Podsumowując: jak szkło jest w dobrym stanie to moim zdaniem ze 300 można by dać, więcej bym się mocno zastanawiał.

 

A kolega wyżej by się chociaż zorientował jakie może być oświetlenie w standardowej pokrywie 120 zamiast pisać bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...