Skocz do zawartości

Chory neon


PawelIST
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia o co chodzi. Wczoraj zauważyłem na moim neonie białą kropkę niedaleko płetwy ogonowej. Czy to jest ospa czy coś innego?

Rybkę odsadziłem z głównego akwarium, bo bałem się za zarazi inne. Co się jej stało? Pozostałe 5 neonów wygląda w formie, nic takiego u nich nie zauważyłem.

Dodaje zdjęcia, troszkę słabej jakości, ale mam nadzieje, że ktoś z Was (zaawansowanych akwarystów) będzie wiedział w czym problem. Czekam na solucje. Pozdrawiam

 

vd9o.jpg

 

thbx.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ospę kropka za duża, zdjęcie niewyraźne, ale jak dla mnie to spozroza. 

Porównaj z tym tematem i sprawdź, czy to ten rodzaj "kropek"...

http://forum.superakwarium.pl/topic/27102-neony-czerwone-potrzebuj%C4%85-pomocy/?do=findComment&comment=285966

 

Jeśli tak, to niestety choroba uznana jest za nieuleczalną. Możesz jednak wypróbować lek, który ja zastosowałam. Może i tobie się uda. O wszystkim przeczytasz tu...

http://forum.superakwarium.pl/topic/39229-sporoza-skuteczny-lek/

 

Dokładny opis leczenia.

 

 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon, którego ja leczyłam też był w akwarium od jakichś 3 miesięcy (czyżby to był czas inkubacji choroby...?)

Czyli kupiłeś już zarażone ryby. Ja leczyłam w akwarium ogólnym, bo trudno powiedzieć jak bardzo jest to zaraźliwe (i czy w ogóle) i czy coś by to dało, gdyby leczyć w osobnym zbiorniku. Nie ryzykowałam i leczyłam wszystkie ryby, a zbiornik przy okazji też się "zdezynfekował". Oczywiście później trzeba kontrolować parametry, bo leki źle wpływają na zbiornik. Możesz też leczyć w osobnym zbiorniku, ale to wtedy ogólne akwarium do całkowitego restartu, łącznie z dezynfekcją (tak dla pewności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...