Skocz do zawartości

Rośliny marnieją


Lewy785
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Wczoraj robiłem restart akwarium, wsadziłem nowe rośliny, całe ładne i z korzeniami. 24h później rośliny już tak ładnie nie wyglądają, są jak by poskubane przez ryby. Nie wiem co jest problemem.

Parametry akwarium:

-112l profil 80x35x40

-Filtr zewnętrzny HW-302 (zeolit, bio-ceramika, węgiel aktywny) 24h

-Napowietrzanie 24h

-Świetlówki 2x18w. 12h

-temperatura 26/27

-Podłoże JBL Manado, substrat JBL aquabasis plus

-7x Brzanka Sumatrzańska, 3x Tęczanka, 2x kirysek, 5x razbora klinowa, 2x Bocja wspaniała, zbrojnik, 2x skalar.

-karma: ichtio vit

-Woda - kranówa nie znam parametrów

Zdjęcia:

BoXjdxO.jpg

iUIQ9TL.jpg

 

 

Proszę o pomoc!

Edytowane przez Lewy785
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda była odlana z przed restartu, około 3/4 akwarium jest wody już dojrzałej.

Tylko nie zapominaj że nie jest to takie samo dojrzewanie jak w przypadku nowo założonego akwarium.
Nie spamujcie bo piszemy o roślinach. 
 
Zeolit i węgiel należy usunąć z filtra.
Jakiego rodzaju masz napowietrzanie, wiem że to nie ma związku ze stanem roślin ale, może mieć wpływ na ryby.
Jakiej barwy jest oświetlenie?
Masz ryby które nie powinny się znaleźć w akwarium a niektórych jest za mało.
Do tego skąpa dieta i niedługo możesz mieć kłopoty z rybciami, dieta ryb musi być różnorodna, to mniej więcej tak jakbyś samym chlebem żył.
Ważne są testy i nawożenie jeśli zamierzać utrzymać rośliny w dobrym stanie i ogólnie dobrze by było wiedzieć co wlewasz do akwarium i w jakiej ilości (podmiany).
Nie stosujesz żadnego nawożenia, a powinieneś.

Napowietrzenie 90l/h

Oświetlenie 6500k

Myślałem, że nawożenie nie będzie potrzebne, gdyż jest substrat pod manado. W Najbliższym czasie postaram się kupić testy. Do akwarium wlałem tylko uzdatniacz w ilości zalecanej przez producenta.

Edytowane przez Lewy785
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie to normalne akwarium dojrzewa.

Tylko nie zapominaj że nie jest to takie samo dojrzewanie jak w przypadku nowo założonego akwarium.

Nie spamujcie bo piszemy o roślinach. :D

 

Zeolit i węgiel należy usunąć z filtra.

Jakiego rodzaju masz napowietrzanie, wiem że to nie ma związku ze stanem roślin ale, może mieć wpływ na ryby.

Jakiej barwy jest oświetlenie?

Masz ryby które nie powinny się znaleźć w akwarium a niektórych jest za mało.

Do tego skąpa dieta i niedługo możesz mieć kłopoty z rybciami, dieta ryb musi być różnorodna, to mniej więcej tak jakbyś samym chlebem żył.

Ważne są testy i nawożenie jeśli zamierzać utrzymać rośliny w dobrym stanie i ogólnie dobrze by było wiedzieć co wlewasz do akwarium i w jakiej ilości (podmiany).

Nie stosujesz żadnego nawożenia, a powinieneś.

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w filtrze wyciągał Ci wsyztsko z wody, zeolit podobnie.

Podłoże to nie tylko miejsce z którego rośliny czerpią potrzebne składniki do życia..

Nie wiem czy czytałeś ale:

http://forum.superakwarium.pl/topic/29317-m%C3%B3j-przepis-na-akwarium-ro%C5%9Blinne/

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...