Skocz do zawartości

Mętna woda-dziwny sprawa.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj postanowilem gruntownie wyczyscic swoje male akwarium 25 litrów, podstawilem male akwa 10 litrów, zlalem tam wode i przenioslem rybki, uruchomilem grzalke i filtr po przeplukaniu. Po godzinie woda zrobila sie mętna(biala) ten stan utrzymuje sie caly czas. Czy ktos moze mi wyjasnic co sie stalo? Dzisiaj mam zamiar zalac spowrotem 25 litrów.Umylem i wygotowalem zwir, wode ze starego akwa mam w ilosci 15 litrów oraz 10 odstanej. Czy moje rybki w takiej wodzie sa zagrozone?

Byłem zmuszony do takiej podmiany poniewaz przez 5 miesiecy akwa sie zasyfilo, odmulanie co tygodniowe juz nie wystarczalo, woda zaczynala smierdziec.

 

Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Zalalem akwarium w w stosunku 15 L starej wody z akwarium która uprzednio sposcilem oraz dolalem 10 litrów odstanej wody.

Powiedzcie mi jakie wy macie sposoby na restart zbiornika.

 

W ten weekend bede przekladal wszystko z akwarium 112 L do 240 L. Podłoże (zwir), rośliny, ryby oraz filtr kubelkowy przechodza do nowego akwa.

 

Moj plan jest taki rybki do miski, woda do baniek, przemycie podloza, przemycie roslin, przemycie węzy od filtra, wylanie szlamu z filtra bez plukania wkladów. Przekladam wszystko do nowego zbiornika oraz dolewam do pelna odstana wode. Stosunek wody stara z akwa 112 l + reszta wody odstanej czyli drugie tyle.

 

Co o tym sądzicie?? Dobrze bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o taką wymianę wody to raczej sie tego nie praktykuje. Wystarczą regularne podmiany wody 20-30% nie więcej. Czyli w przypadku 25l akwa to jest zaledwie 5-6 litrów. Wodę odstawiasz w otwartym naczyniu do ulotnienia chloru. Co do mętnej białej wody to wina prawdopodobnie pierwotniaków. Zgaś światło i zostaw na dwa dni bez oświetlenia. Problem powinien zniknąć ;)

 

oto jak to wygląda http://media.photobucket.com/image/pier ... IM2429.jpg

 

To wynik niedojrzałego zbiornika, czyli jest jakby po restarcie. Następnym razem rób podmianki 20-30% raz w tygodniu + odmulanie dna i wszystko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu świeżą wodą potrzeba czasu aby tam zaczęło cokolwiek żyć ,nie chodzi mi tu o ryby lecz o inne inne organizmy znaczy bakterie ,które są niezbędne w akwarium,poczytaj trochę na forum o tym.Jeśli płuczesz filtr to tylko w wodzie z akwarium,nie pod bieżącą.Na filtrze są właśnie te które są bardzo pożyteczne i za wiele rzeczy odpowiadają,bieżąca woda je niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do tematu zrobilem sobie kotnik 15litrow dalem 50litrow ze starego akwa a jakies 7 z kranu przefiltrowana przez filtr brita z wkladami weglowymi :P no i woda jest troche metna i na roslinie sie zoribl taki nalot jak na zdjeiu czy to tez sa te pierwotniaki? moge wylaczyc swiatlo na dwa dni ale mam juz tuu ryby i niestety akwa stoi na przeciwko okna nie bezposrednio ale swiatlo dociera wiec to moze nic nie dac

co z tym zrobic:) moze samo zejdzie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mętną wodę to wyłączenie światła pomoże, natomiast jeśli chodzi o roślinki i atak glonów na nich to musisz znaleźć inne miejsce, nie narażone na tak mocne światło słoneczne. Pierwotniaki są efektem niedojrzałego zbiornika. A z glonami będziesz musiał sobie poradzić w jakiś inny sposób. Wiem, że kosiarki czyszczą glony, ale nie wiem dokładnie czy tego typu. Zostawiam tą kwestię bardziej doświadczonym z atakami glonów i ich usuwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda sie dzisiaj rano wyklarowala. We wtorek wieczorem zalalem 25 litrów tak jak wczesniej wspominalem, nie posluchalem rady odnosnie swiatla, bylo wlaczone normalnie. Co do glonów to z osobistych obserwacji zauwazylem ze otoski(male pozyteczne rybki) swietnie sie nadaja do utrzymywania czystosci i glonów w ryzach w moim malym akwarium. W duzym akwarium udalo mi sie wychodowac dorodne 10-12 cm kosiarki i tam one dbaja o czystość. Molinezje tez czyszcza roslinki. Podsumowujac...opcji jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...