Skocz do zawartości

dziwne zachowanie gupików


Przemo119
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od jakiegoś czasu moje gupiki zaczęły się dziwnie zachowywać najpierw wszystkie były w rogu na samej górze akwarium w 2 grupach a teraz większość z nich pływa w miejscu przy dnie cały czas machając płatwami 

Niestety parę sztuk już zdechło 

Proszę o pomoc nie wiem co im jest i nie wiem jak to leczyć 

| góry dzięki 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz informacje o baniaku:

- kiedy zostało zalane

- opis dokładny problemu

- parametry wody itp.

- praca filtra w ciągu doby

Wypisz jak najwięcej informacji o zbiorniku, by łatwiej było Ci pomóc  :smile:

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to się nic nie działo w starym akwarium? ;)

Akwarium tam normalnie funkcjonowało, czyli filtr pracował non stop?

 

Hmm może napisz pokarmy jakie stosujesz, ile i kiedy ;)

Może w tym czasie zaobserwowałeś jeszcze coś dziwnego?

No i testy by się przydały.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym akwarium nie zdychały żadne rybki tylko się rozmnażały dlatego zwiększyłem na większe może nie dużo ale zawsze coś  w starym akwa tez filtr chodził 24 na dobę 

pokarm TROPICAL-a  cały czas go stosowałem i nic się ie działo  karmie je 3 razy dziennie ale w dość małych ilościach  raz na jakiś czas robię im dzień głodówki 

testy robię ph ostatnio często i cały czas takie same 

ostatnio kupiłem też 3 gupiki nowe ponieważ mi się spodobały bo są niebieskie ale z nimi jest wszystko ok normalnie pływają  więc nie podejżewam ze to coś od nich bo raczej i one by się inaczej zachowywały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm obawiam się, że stosowana dieta tylko z jednego pokarmu doprowadziła to takiego stanu ryby, mógł ją zaatakować pasożyt układu pokarmowego.

Sam nie raz przerabiałem takie problemy, przez to że nie urozmaicałem pokarmu ;)

Zauważyłeś może coś nie pokojącego z odchodami ryb np. długie galaretowate odchody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te niebieskie gupiki są całe niebieskie (bez ciapek, plamek) to prawdopodobnie pochodzą z importu i mogą przyczyniać się do przenoszenia chorób groźnych dla naszych ryb krajowych.

Masz jakieś sztuczne ozdoby w akwarium?

Jak robisz porządki w zbiorniku? Co jaki czas podmieniasz wodę i w jakich ilościach? Odmulasz dno?

W jakich proporcjach (ilość) masz samce i samice tych gupików?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szkoda, że nie znasz parametrów wody w akwarium.

Zacznij urozmaicać dietę: spirulina, Vitality& Color, Dafnia, jakiś roślinny np. Biovit

Ciężko jest bez teg.

 

Zbrojnik wcale nie musi być duży, by litraż akwarium był mu nie odpowiedni.

Może On już wcale więcej nie urosnąć, wszystkiemu jest winny litraż,

Zbrojniki w normalnym litrażu osiągają ok 10-12 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te niebieskie gupiki nie są całe takie same niebieskie płetwy maja bardziej błękitne a ryj normalny taki coś w stylu białego 

co do sztucznych roślin to mam taką małą roślinkę sztuczną  ale też ją miałem w starym akwa i było ok 

wode podmieniam ok co 2 tygodnie  i ok 10 litrów 

czasami odmulam dno ale nigdy nie całe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy są bez plamek. Możesz dać jakieś zdjęcia?

Przy glonojadach odmulanie dna to podstawa, bo dużo jedzą (sprzątając przy okazji akwarium) i dużo z siebie wydalają, a co za tym idzie - zanieczyszczają wodę.

Bez testów wiadomo więc, że parametry mogą być nieciekawe, ale pewność można mieć jedynie jak zmierzysz NO2. To podstawa, by wykluczyć zatrucie.

Nie napisałeś w jakich proporcjach masz te gupiki, jeśli chodzi o pleć. Przewaga samców może źle wpływać na samice.

Z kolei nowo zakupione samce (te niebieskie) mogą źle się czuć w towarzystwie "nie rodzimych" gupików i to także może mieć wpływ na zachowanie wszystkich ryb.

Ile właściwie masz wszystkich ryb i jakie dokładnie?

Ja bym obstawiała niezbyt dobre parametry, jak na razie.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybek było ok 25-30 szt nie jest łatwo je policzyć  do tej pory było więcej samic samców było ok 10 szt 

zawsze miałem więcej samic niż samców 

 

Luna: Ostrzeżenie.

Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Jest o tym mowa w regulaminie, który zaakceptowałeś przy rejestracji.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie pytam ile było, tylko ile jest  ;)

 

Edit: Fajnie :roll: Skasowało mi pół posta...

 

Dobra, podmień jeszcze dzisiaj jakieś 15-20 litrów wody i zobacz rano, czy coś się zmieni. Jeśli tak, to podmieniaj przez następne 2-3 dni po 5 litrów wody codziennie, aż zobaczysz, że ryby pływają normalnie.

Oprócz tej sztucznej roślinki masz jeszcze jakieś żywe? Jak nie, to kup koniecznie jutro garść rogatka sztywnego.

Jeśli nic się nie zmieni, to daj znać, będziemy myśleć, co dalej.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...