Skocz do zawartości

Ogrzewanie 112L ELITE 100W


Rekomendowane odpowiedzi

z tymi termostatami w grzałce jest tak, że ona bada temp wody, ale w związku z tym, że jest wbudowana w grzałce to mirzy temp tuż przy niej. Wiadomo, że woda jest tam cieplejsza stąd grzałka się wyłącza. Jeżeli termometr masz w drugim końcu akwarium to różnica może być widoczna. Inną rzeczą to może być niedokładność termoregulatora grzałki. Polecam zaopatrzyć się w najzwyklejszy termoregulator RT-2 i do niego podłączyć grzałkę, a sondę pomiarową umieścić w przeciwnym rogu.

 

:arrow: RT-2 http://www.allegro.pl/item627439523_ter ... _rt_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej... ustaw temperaturę na grzałce na maxa i sprawdzaj na termometrze (najlepiej po przeciwnej stronie aqwa) kiedy zostanie osiągnięta ta właściwa, która ma być w zbiorniku. W tedy cofnij pokrętło aż zgaśnie dioda (tak jest w większości grzałek) i grzałka będzie dalej utrzymywać temperaturę na stałym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta grzalka moze byc tez sa slaba bo liczy sie tak mniej wiecej litr wody=1 wat zalezy tez jaka masz temperature w pokoju choc teraz jest cieplo to jest to mniej istotne.ja bym ci proponowal kupic grzalke 150 wat i bedziesz mial spokuj i jeszcze wazny jest przeplyw wody jezeli woda jest slabo mieszana to tak jak kolega napisal na gurze woda kolo grzalki jest cieplejsza i nie rozchodzi sie rownomiernie po akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam dwie grzałki ellite (300 i 100) obie z termostatem i stwierdzam u nich błąd termostatu -> jest ustawiona na 28 a akwa ma 25

 

podobno fabryczne złe ustawienie -> nie reklamowałem bo to jest bez znaczenia -> wyczułem je i służą mi bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...