Skocz do zawartości

sprzeczności co do akwa dla pyszczaków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem zapierające dech w piersiach kłótnie co do wyglądu akwa dla pyszczaków...

Ogólnie rzecz biorąc podłoże piaszczyste, kamienie w celu kryjówek i bez roślin tak to ma wyglądać ogólnie.

 

Moje pytanie brzmi.. w czym przeszkadzają korzenie i rośliny ? .

 

 

Pisz poprawnie !

Gagatek 

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt jeśli chcemy zachować biotyp gatunku to masz rację .. jeśli natomiast chcemy urządzić akwa tak by wyglądało ( ślicznie ;) ) to można kombinować sądze... ja posiadam rośliny liściaste z grubymi łodygami.. nie wiem jak się nazywają ale są z pyszczakami już 2gi miesiąc i nic im nie jest.  fakt jakieś delikatne roślinki zostały zniszczone tak jak piszesz. 

 

  

 

Staraj się pisać poprawnie .

Gagatek 

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malawi nie jest biotopem dla roślin.

Jeśli chcesz mieć roślinne, pomyśl o innych biotopach, bez pyszczaków.

 

Tu masz artykuł o trzymaniu pyszczaków w roślinniakach: http://malawi.pl/artykuly/roslinne_malawi.htm

 

Niektóre pyszczaki nie tolerują tego, że roślina znajduje się na ich rewirze - niszczą i usuwają ją.

Inne w ogóle nie zwracają uwagi na rośliny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rośliny i korzenie to nie powinno się ich dawać do ryb z wielkich jezior (Malawi, Tanganika, Wiktoria) ponieważ te ryby nie lubią dodatku garbników do wody, a jak wiadomo - rośliny również je wydzielają, gdy jakiś liść zgnije itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...